Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Венесуела і Куба назвали відставку Моралеса переворотом, Мексика запропонувала притулок

Президент Болівії подав у відставку на тлі протестів.

На відставку президента Болівії Ево Моралеса вже з'явилася перша міжнародна реакція. Венесуела і Куба, уряди яких ідейно близькі лівому болівійському лідеру, заявили про держпереворот.

"Ми категорично засуджуємо здійснений державний переворот проти братського президента Моралеса. Суспільно-політичні рухи світу заявляють про свою мобілізацію, щоб вимагати збереження життя корінних жителів Болівії, які стали жертвами расизму", – написав у Twitter президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес також засудив події в Болівії, назвавши іх "переворотом", і заявив про солідарність з Моралесом. Міністр закликав до глобальної мобілізації для збереження життя і волі президента Болівії.

Тим часом посольство Мексики в Болівії надало притулок 20 болівійським чиновникам. Глава МЗС Мексики Марсело Ебрард заявив, що його країна пропонує такий самий притулок і Ево Моралесу.

Нагадаємо, у Болівії після проведених президентських виборів у неділю, 20 жовтня, спалахнули масштабні протести. Ще задовго до виборів серед болівійців поступово зростали протестні настрої через, на їхню думку, неефективні зусилля влади у боротьбі із лісовими пожежами в Амазонії. Ево Моралес намагається переобратися вже вчетверте. Незважаючи на те, що Конституція забороняє бути на цій посаді двічі поспіль, перший термін суд Моралесу не зарахував, а цього разу Верховний суд дозволив йому балотуватися, мотивуючи це тим, що обмеження на терміни президентських каденцій порушує права людини.

Відео Вертоліт з президентом Болівії здійснив екстрену посадку через пошкоджений хвостовий гвинт

Ево Моралес летів з селища в Андах, де відкривав дорогу. Під час злету у гелікоптера пошкодився хвостовий гвинт, і пілот був вимушений здійснити екстрену посадку. Президент Болівії не постраждав.  

Вертоліт з президентом Болівії здійснив екстрену посадку через пошкоджений хвостовий гвинт

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції