Венесуела посилює контроль на кордоні з Колумбією

Близько тисячі гвардійців приєднаються до охорони кордону з Колумбією в департаментах Апуре і Тачіра. Збройні сили зберігають підвищену готовність.

Венесуела посилює контроль на кордоні з Колумбією, додатково скеровуючи туди тисячу службовців Національної боліваріанської гвардії (НБГ).

Про це повідомив начальник 1-го регіонального командування НБГ Венесуели генерал Фраклін Маркес.

Таким чином виповнюється вказівка президента Уго Чавеса про необхідність "зберігати максимальну готовність на кордоні з Колумбією" після розриву минулого четверга, 22 липня, відносин між Боготою і Каракасом.

Раніше Чавес заявив, що "небезпека вторгнення до Венесуели з колумбійської території зараз висока як ніколи", звинувативши США в інспірації змови з метою повалення його уряду.

"Близько тисячі гвардійців приєднаються до охорони кордону з Колумбією в департаментах Апуре і Тачіра", - сказав Маркес. За його словами, "ніяких екстраординарних операцій не передбачено, просто збройні сили зберігають підвищену готовність".

Тим часом Сполучені Штати вже заявили, що не мають наміру нападати на Венесуелу. Офіційний представник Держдепартаменту Філіп Кроулі запропонував Венесуелі "не ставати в позу", а "вчинити набагато конструктивніше - вступити в прямий діалог", відповісти на звинувачення Колумбії і "поліпшити з нею відносини".

"Я не можу коментувати стан боєготовності венесуельських збройних сил, але їм не слід було б міняти статус через стурбованість щодо США, - сказав Кроулі. - У нас немає намірів здійснювати військові дії проти Венесуели".

Дипломат нагадав, що на позачерговій сесії Організації американських держав, яка відбулася минулого тижня, Колумбія представила переконливі докази щодо наявності на території сусідньої Венесуели таборів колумбійських екстремістських угруповань.

"Це - серйозні звинувачення, і вони заслуговують всебічного міжнародного розслідування, - сказав Кроулі. – Перш ніж ставати в позу, Венесуела могла б вчинити набагато конструктивніше - вступити в прямий діалог, відповісти на ці питання і поліпшити відносини з Колумбією".

Як повідомлялося, 22 липня Каракас оголосив про розрив дипломатичних відносин з Боготою після того, як Колумбія представила на позачерговому засіданні Організації американських держав дані про те, що Венесуела, нібито, покриває на своїй території повстанців з колумбійських лівоекстремістських угруповань. Венесуельські представники рішуче відкинули ці звинувачення, назвавши представлені Боготою матеріали "відвертою брехнею і грубою підробкою".

Крім того, 25 липня президент Венесуели Уго Чавес повідомив про запропоновані в США плани замаху на нього і повалення нинішнього уряду південноамериканської країни.

Читайте також:

Венесуела розірвала дипломатичні стосунки з Колумбією

Влада Венесуели отримає частку в єдиному в країні опозиційному каналі

Венесуела відкликає свого посла з Колумбії

Залиште свій коментар