Венесуела розірвала дипломатичні стосунки з Колумбією

Венесуела заявила про розрив дипломатичних стосунків з Колумбією після скандалу з укриванням колумбійських повстанців.

Президент Венесуели Уго Чавес заявив про розрив дипломатичних відносин з сусідньою Колумбією.

"У нас не було іншого вибору, як повністю розірвати відносини з братньою державою Колумбія", - заявив Чавес в ефірі національного телебачення.

Цей крок він пояснив звинуваченнями з боку Колумбії в тому, що влада Венесуели вкриває на своїй території бойовиків заборонених в Колумбії повстанських угруповань лівого спрямування.

Чавес оголосив також про введення підвищеної бойової готовності на кордоні з Колумбією.

За словами лідера Венесуели, США використовують Колумбію з метою підриву процесу інтеграції в регіоні, і він сумнівається в тому, що новообраний президент Колумбії Хуан Мануель Сантос змінить політичний курс свого попередника Альваро Урібе.

Раніше Богота відкликала для консультацій свого посла у Венесуелі Марію Луїсу Чіаппе.

Минулого тижня офіційна Богота заявила, що має докази приховування Венесуелою на своїй території лідерів заборонених в Колумбії повстанських угруповань лівого спрямування, таких як "Революційні збройні сили Колумбії" (РЗСК) і "Армія національного звільнення".

У свою чергу, Венесуела категорично відкинула ці звинувачення і повідомила про те, що відкликає свого посла в Колумбії для консультацій. Венесуельська влада заявила, що Богота намагається створити напруженість у відносинах двох країн напередодні вступу на посаду новообраного президента Колумбії Хуана Мануеля Сантоса.

Читайте також:

Чавес пригрозив розірвати відносини з Колумбією

Влада Венесуели отримає частку в єдиному в країні опозиційному каналі

Венесуела відкликає свого посла з Колумбії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: