Венесуельські війська привели до повної бойової готовності через гуманітарну допомогу США

Венесуельські війська привели до повної бойової готовності через гуманітарну допомогу США

Фото: Associated Press

Влада перекрила кордони з Арубою, Бонайре та Кюрасао.

У Венесуелі через анонсовані поставки гуманітарної допомоги із США привели до повної бойової готовності армію та перекрили кордони з острівними автономіями Аруба, Бонайре та Кюрасао, які перебувають під юрисдикцією Нідерландів.

Про це 20 лютого повідомляє Deutsche Welle.

Як заявив міністр оборони Владімір Падріно, венесуельська армія буде захищати "територіальну цілісність країни".

Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо висунув до уряду Мадуро вимогу не чинити перешкод поставкам гуманітарної допомоги із США. Він також анонсував проведення 23 лютого акцій протесту та закликав своїх прибічників допомогти доставити до Венесуели з Колумбії гуманітарний вантаж.

Нагадаємо, раніше Мадуро заявив, що не допустить ввезення американської гуманітарної допомоги до Венесуели.

Як повідомлялося, вже кілька років венесуельці безуспішно намагаються змінити послідовника Уго Чавеса. За час його першої каденції ВВП Венесуели впав на 45%, інфляція сягнула двох мільярдів відсотків, а мінімальна зарплата не перевищує десяти доларів США.

Через падіння цін на нафту та неефективне управління у країні величезний дефіцит продуктів та медикаментів, більшість венесуельців перейшли на бартер – обмін товарами. Ледь не 90% населення страждає від недоїдання, а більше трьох мільйонів осіб втекло з країни.

23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея в свою чергу оголосила Гуайдо виконувачем обов'язків президента країни.

Білий дім оголосив, що президент США Дональд Трамп уже офіційно визнав його легітимним керівником Венесуели. Про визнання Гуайдо легітимним лідером Венесуели заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Також Хуана Гуйадо підтримала Організація американських держав.

Пізніше президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні і політичні відносини з США, які підтримали Гуайдо.

Європа теж відреагувала на події в Венесуелі. Німеччина та Іспанія закликали Мадуро оголосити про проведення нових виборів президента протягом восьми днів, інакше вони визнають легітимним лідером Гуайдо. У відповідь на це, Ніколас Мадуро порадив Європі відмовитися від ультиматуму і "не робити помилок". Пізніше Європарламент прийняв резолюцію про визнання Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

У понеділок, 4 лютого, Італія заблокувала спільну резолюцію країн-членів ЄС щодо визнання Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, оскільки, італійських чиновники вважають, що "одні держави не повинні втручатися у внутрішньополітичні справи інших".

Україна своєю чергою не визнає опозиціонера Хуана Гуайдо президентом Венесуели, але вважає, що він як лідер опозиції, повинен домагатися проведення перевиборів, сертифікованих міжнародною спільнотою.

Мадуро заявив, що не проводитиме у Венесуелі нових президентських виборів

Мадуро заявив, що не проводитиме у Венесуелі нових президентських виборів

Повʼязані теми:

Наступна публікація