"Верденська м'ясорубка": Меркель та Олланд разом згадали криваву битву німців із французами

Сама довга битва Першої світової війни коштувала життя близько 300 тисяч французів і німців.

Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель разом поклали траурні вінки на могилах загиблих у битві при Вердені.

У Франції і Німеччині сьогодні згадують жертв самої довгої битви Першої світової війни, яка увійшла в історію під назвою "Верденська м'ясорубки", пише Російська служба Бі-бі-сі.

"Запрошення від Франції вшанувати пам'ять загиблих у цій битві показує, наскільки тісними стали відносини між Францією і Німеччиною сьогодні", - заявила напередодні Ангела Меркель.

У наші дні Верден став символом примирення Франції та Німеччини, тому і Олланд і Меркель, як очікується, у пам'ятний день будуть говорити про важливість єдності Європи.

"Європа, в цьому немає ніяких сумнівів, зіткнулася з непростими завданнями", - сказала Меркель.

Історики досі сперечаються щодо точних цифр втрат сторін у битві при Вердені. За приблизною оцінкою, близько 300 тис. німецьких і французьких солдатів загинули в боях на північному сході Франції за дев'ять місяців 1916 року.

План Німецької імперії, яка воювала на кілька фронтів, полягав у тому, щоб блискавичною операцією при масованій підтримці артилерії нанести французької армії максимальний втрат у живій силі і тим самим вивести Францію з війни.

Німеччина почала наступ 21 лютого, але ударний кулак німецької армії було зупинено на підступах до Вердена. Бої набули затяжного характеру, сторони по черзі робили спроби проривів, але не могли просунутися більше, ніж на кілька кілометрів.

До осені 1916 року німецькі війська остаточно перейшли до оборони, відмовившись від подальшого наступу, а до кінця грудня французька армія повернула собі позиції, які займала на початку року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: