"Верхівка айсберга". У ВООЗ занепокоєні можливим прискоренням поширення коронавірусу поза Китаєм

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку гендиректора ВООЗ, масштаби епідемії можуть бути серйознішими, аніж припускають медики.

Ситуація зі спалахом нового китайського коронавірусу у світі є лише "верхівкою айсберга", оскільки існує імовірність того, що процес із поширенням недуги прискориться.

Про це у Twitter заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Теодор Гебрейесус.

Він пояснив, що інфікування людей коронавірусом за межами Китаю може свідчити про те, що вже зараз ми бачимо лише "верхівку айсберга". За його словами, підхоплюють недугу навіть ті люди, які не бували в Китаї. І це може свідчити, як уточнив Гебрейесус, про масштабніше розповсюдження захворювання.

"Були деякі випадки з поширенням коронавірусу від людей, у яких не було історії подорожей до Китаю. Виявлення невеликої кількості випадків може вказувати на ширше поширення в інших країнах. Коротко кажучи, ми можемо бачити тільки верхівку айсберга", - заявив гендиректор ВООЗ.

Теодор Гебрейесус наголосив на важливості активізувати зусилля всім країнам, щоб підготуватися до імовірних випадків інфікування новим коронавірусом. А також зробити все можливе, щоб стримати вірус.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 138 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції