Верховний суд РФ скасував виправдувальний вирок обвинуваченим у справі Політковської

Скасування виправдовувального вироку звинуваченим у вбивстві Ганни Політковської визнано Верховним судом законним. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Верховний суд Росії в четвер, 3 вересня, визнав законним скасування виправдувального вироку у справі про вбивство Анни Політковської. Про це повідомив адвокат Мурад Мусаєв, що представляє інтереси обвинувачених у вбивстві журналістки Новой газети.

За словами захисника, суд фактично не розглядав його наглядову скаргу, оскільки матеріали кримінальної справи не було затребувано з Московського окружного суду.

"Я вважаю, що при ухваленні рішення про скасування виправдувального вироку було порушено статтю шосту Європейської конвенції з прав людини (право на справедливий судовий розгляд), оскільки при прийнятті рішення суд у своїй ухвалі навів тільки доводи прокуратури, а аргументів захисту в ньому наведено не було, хоча ми перерахували понад тридцять аргументів", - заявив Мусаєв.

Адвокат уточнив, що він вже підготував скаргу до Страсбурзького суду, в якій заперечує скасування виправдувального вироку.

Раніше в четвер Верховний суд вирішив відправити справу про вбивство Анни Політковської на дослідування до прокуратури. З такою вимогою виступили на другому процесі, що почався над передбачуваними вбивцями журналістки, адвокати потерпілих, проте Московський окружний суд відмовився задовольнити клопотання і адвокати оскаржили це рішення у Верховному суді.

Перший процес у справі про вбивство відомої журналістки, що закінчився повним виправданням обвинувачених, тривав з листопада 2008 до лютого 2009 року. На лаві підсудних за звинуваченням в організації вбивства тоді перебували Ібрагім і Джабраїл Махмудови, Сергій Хаджікурбанов, а також їх передбачуваний пособник Павло Рягузов.

Читайте також:

Справу про вбивство Політковської повернули в прокуратуру

Суд відмінив подальше розслідування справи Політковської

Обвинуваченим у вбивстві Політковської скасували виправдувальний вирок

Справу про вбивство Політковської розвалили дрібниці

ВідеоВбивць Політковської знову судитимуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: