Верховний суд РФ скасував арешт Платона Лебедєва

Згідно з рішенням суду, провадження у кримінальній справі буде відновлено через нові обставини.

Президія Верховного суду РФ визнав незаконним і скасував арешт колишнього глави "МЕНАТЕП" Платона Лебедєва, здійснений у рамках розслідування справи "ЮКОСа" в 2003 році.

Згідно з рішенням суду, провадження у кримінальній справі буде відновлено через нові обставини. Крім того ВС порушив провадження у справі Лебедєва.

Верховний суд РФ розглядає арешт Платона Лебедєва в рамках рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що бізнесмен незаконно утримувався під вартою з 3 липня по 28 серпня 2003 року і з 31 березня по 6 квітня 2004 року.

ЄСПЛ присудив Лебедєву в цілому 10 тисяч євро: 3 тисячі євро як компенсацію моральної шкоди і 7 тисяч для покриття судових витрат.

У справі "ЮКОСа" (нині іменується "першою справою Ходорковського і Лебедєва") Лебедєв і колишній глава "ЮКОСа" Михайло Ходорковський в 2005 році були засуджені на вісім років позбавлення волі. Їх визнали винними в шахрайстві та ухилянні від сплати податків.

Через рік у відношенні бізнесменів порушили другу кримінальну справу, в рамках якої вони звинувачуються в розкраданні акцій, присвоєння нафти і відмиванні грошей. Справа слухається в московському суді. Підсудні не визнають свою провину.

Читайте також:

Звинувачень проти Ходорковського не розуміють вже дві третини росіян

Другу справу проти Ходорковського просять закрити

В Москві розпочинається новий процес проти Ходорковського і Лебедєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: