Верховний суд Росії ліквідував один з найбільших правозахисних рухів країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У русі збираються подати позов до Європейського суду з прав людини.

Верховний суд Росії у п'ятницю, 1 листопада, ухвалив рішення про ліквідацію руху "За права людини", який заснував правозахисник Лев Пономарьов, за позовом міністерства юстиції країни.

"Суд постановив: ліквідувати Загальноросійський громадський рух захисту прав людини "За права людини", його структурні підрозділи, виключити відомості про них з Єдиного реєстру юридичних осіб", - ідеться в рішенні.

Цьому рішенню передувала позапланова перевірка. Після неї міністерство юстиції РФ дійшло висновку про нібито безліч порушень російського законодавства, які, за версією міністерства, були скоєні як самим Пономарьовим, так і його рухом.

У русі "За права людини" вважають позапланову перевірку та рішення про свою ліквідацію незаконними і заявили, що збираються подати позов до Європейського суду з прав людини.

Після подачі позову мін'юстом РФ щодо ліквідації руху Пономарьов опублікував звернення. У ньому він пообіцяв продовжити правозахисну діяльність і зберегти рух в тому чи іншому вигляді, навіть якщо суд вирішить його ліквідувати. Рух направив мін'юсту Росії листа з пропозицією дочекатися проведення з'їзду восени 2019 року, щоб внести до статуту поправки і привести його у відповідність з Цивільним кодексом, але цей лист залишився без відповіді, зауважили в русі.

Нагадаємо, у грудні 2018-го у Росії на 25 діб заарештували правозахисника, керівника руху "За права людини" Льва Пономарьова. Пономарьов опублікував на своїй сторінці у Facebook заклик виходити на несанкціонований мітинг "За ваших і наших дітей", присвячений молодим людям, яких звинувачують в екстремізмі через участь в організації "Нове величчя". Раніше Пономарьова штрафували за одиночний пікет на підтримку звинувачених в екстремізмі фигуранток "Нового величчя".

Вибір редакції