Версія історика: в 2018 році на Європу чекає війна
За прогнозами історика Домініка Сендбрука, крах євро може призвести до війни Британії і Франції та відродження Російської імперії.
Якщо євро зазнає краху, Європа теж зазнає краху?
Після заяви канцлера Німеччини Ангели Меркель, що крах євро небезпечний для мирного співіснування, історик Домінік Сендбрук дав волю своїй уяві на сторінках британської газети Daily Mail.
Сендбрук спробував уявити війну, яка чекає на Європу в 2018 році: антикапіталізм, захоплення Путіним прибалтійських країн та руїни європейської мрії.
"Сьогодні, 29 жовтня 2018 року, настала найчорніша година для Британії: наші війська зазнали принизливої поразки на театрі бойових дій в Європі", - так починає автор свою статтю. Тисячі британців опинилися в таборах військовополонених.
Від Бельгії до Афін Європа як і раніше обливається кров'ю, оповідає автор. "А на сході російський ведмідь невблаганно посилює свій затиск, стара імперія повстає на руїнах європейської мрії", - продовжує він.
В його версії британський прем'єр-міністр подав у відставку після безпрецедентної низки поразок на війні. Люди похилого віку і підлітки риють оборонні рови на вулицях британських міст, але погано озброєне ополчення протримається не більше тижня. Тим часом по той бік Ла-Маншу ворожі війська завершують підготовку до вторгнення в Британію.
"Не пройшло і 10 років з часів, коли мільйони людей вірили в мирну об'єднану Європу. Як же ми дійшли до такого?" - запитує Сендбрук. І сам же відповідає: поворотним моментом була остання неділя жовтня 2011 року, а конкретно - саміт ЄС в Брюсселі, "14-а за 20 місяців спроба" врятувати євро".
Щоб бундестаг схвалив виділення 1 трлн євро на антикризові заходи, канцлер Меркель застерегла: не можна вважати, що ще півстоліття мирного життя в Європі - це даність.
"Повторю: якщо євро зазнає краху, Європа теж зазнає краху. А цього допускати не можна", - заявила Меркель. Спостерігачі насмішкувато звинуватили її в мелодраматичності.
"Але тепер, 7 років потому, ніхто вже не сміється", - зауважує автор, маючи на увазі уявний 2018 рік.
Меркель усвідомила те, чого не бажали визнавати багато лідерів: Європі загрожують зростаючі борги, рецесія, анархізм і крах довіри до капіталізму в цілому. У жовтні 2011 року навіть собор Св. Павла в Лондоні закрився через антикапіталістичну демонстрацію, нагадує автор про реальний факт. "То були квіточки, ягідки почалися пізніше", - пророкує він.
До лютого 2012 року стало очевидно, що чергова спроба врятувати єврозону провалилася, і майже всі країни Західної Європи загрузли в рецесії. У березні Греція вийшла з зони євро, і європейські ринки зазнали найбільших збитків в історії.
На 2012 рік автор пророкує антикапіталістичні демонстрації і теракти, що переростають у громадянську війну. "Антикапіталізм полонив ціле покоління", - пише він.
Одночасно з'явилися перші ознаки зловісного нового авторитаризму. Коли Берлусконі офіційно попросив допомоги у європейських партнерів, Саркозі охоче ввів до Італії війська. Європейські миротворці також з'явилися у великих містах Греції. "Континент повільно, але вірно сповзав до збройного конфлікту", - пише автор, маючи на увазі кінець 2012 року.
У березня 2013 року останній в історії саміт ЄС завершився розколом: багато країн відмовилися виконати вимоги Німеччини про економію бюджету та економічної інтеграції.
У Європі зміцніли націоналістичні рухи. "Від Мадрида до Будапешта іноземці та іммігранти ставали жертвами нападів", - пише автор.
У версії Сендбрука найбільше від фінансової кризи постраждала Латвія. "А оскільки без малого третина громадян - етнічні росіяни, невдоволення економічною обстановкою незабаром переросло в націоналістичну конфронтацію", - йдеться в статті. 12 серпня 2015 після боїв на вулицях Риги російська армія перейшла кордон.
Путін запевняв світ, що росіяни прийшли відновити порядок, але росіянам заявив: "Криза Європи - шанс для Росії. Часи принижень позаду, наша імперія відродиться".
Захід не прийшов на допомогу Латвії, хоча вона вступила в НАТО. "Новий американський ізоляціонізм означав, що членство в НАТО фактично перестало що-небудь означати", - пояснює автор. До того ж французькі війська вже були зайняті своєю місією в Греції та Італії. А в Лондоні новий прем'єр-міністр Ед Мілібенд поклявся не посилати британські війська "на допомогу далекій країні, про яку ми нічого не знаємо".
"Москва зрозуміла все недвозначно. Через півроку російські миротворці перейшли кордон з Естонією, а в березня 2016 року армія Путіна окупувала Литву, Білорусь і Молдову", - йдеться в статті. На закиди Брюсселя Кремль заперечив, що європейські миротворці вже патрулюють вулиці Афін, Риму і Мадрида.
"І він був по-своєму правий. Навіть у Парижі були страшні свідчення сповзання до нещадного придушення громадянського інакомислення. Воно виправдовувалося як тимчасовий захід для приборкання антикапіталістичного тероризму", - говориться в статті.
Саркозі уявив себе реінкарнацією Наполеона. У жовтні 2011 року Саркозі велів Камерону "заткнутися", нагадує автор про недавній реальний вислів французького президента. "Тепер же він зірвався у відверту англофобію", - пророкує автор.
У серпні 2016 Саркозі заявив в інтерв'ю, що криза прийшла з Лондона. "Але дні Великобританії полічені. Майбутнє - російського Сходу і європейського - тобто французького - Заходу", - додав він. Деякі британські газети визнали, що Саркозі визнав негласний альянс Москви і Парижа, підсолоджений російськими нафтогазовими прибутками.
Наприкінці 2016 року Саркозі заявив, що всі члени ЄС повинні вступити до єврозони або поплатитися за небажання це зробити. Великобританія категорично відмовилася, Франція посилила тиск. Британський прем'єр Мілібенд пішов у відставку.
До літа 2017 розбіжності між фламандцями і валлонами в Бельгії набули кривавих обертів. 1 серпня Саркозі направив туди французьких десантників. "Брюссель - серце Європи. Тобто він законно є частиною Франції", - заявив він.
Великобританія сприйняла це як найбільшу провокацію і відправила до Бельгії своїх миротворців. Але Франція мала чисельну перевагу.
"Отже, рік по тому ми опинилися в тяжкому становищі. Французька армія за допомогою іспанців та італійців, спираючись на гроші Німеччини і негласну підтримку неоімперіалістичної Росії, оточила наш експедиційний корпус по той бік Ла-Маншу і розгромила його в пух і прах", - йдеться в статті.
Тим часом у самій Британії тривали антивоєнні та антикапіталістичні хвилювання. Більше 70% жителів Шотландії висловилися за незалежність, в Північній Ірландії майже щодня вибухають бомби "Справжньої ІРА".
"Британія завжди була частиною Європи, навіть якщо самі британці відмовляються це визнати. Пора прийняти їх у нашу сім'ю - якщо знадобиться, силою", - заявив Саркозі.
Як шкода, що в 2011 році ніхто не дослухався до слів Меркель, резюмує автор.
Читайте також:
Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть
Герхард Шредер запропонував створити Сполучені Штати Європи
Війна в Лівії нагадала людству страшне пророцтво Ванги – загибель Європи