Весь персонал сховища ядерних боєголовок у США відлучили від роботи

Пентагон відкликав увесь військовий персонал, який обслуговував склад ядерної зброї в Нью-Мексико.

Весь військовий персонал сховища ядерних боєголовок на авіабазі ВПС США "Кіртленд" біля Альбукерке в американському штаті Нью-Мексико несподівано позбавили допуску до роботи з руйнівною зброєю.

Йдеться про 898-у ескадрилью, в підземних сховищах якої, за оцінками Федерації американських учених, складено близько двох тисяч атомних боєголовок.

Пентагон не прокоментував, чим викликано рішення відкликати весь персонал військової частини. Водночас у Міноборони наголосили, що "жодного ризику для населення Америки не було".

Опитані американськими журналістами представники військово-повітряних сил США також відмовилися обговорювати деталі інциденту і не пояснили, які побоювання примусили анулювати допуск військового персоналу до обслуговування ядерної зброї.

Утім, пізніше представник ВПС таки пояснив, що проблема "чисто адміністративного характеру" - за його словами, були тимчасово усунені від роботи ті офіцери, які не пройшли обов'язкової регулярної інспекції ще в листопаді минулого року. За правилами, їх мали позбавити допуску ще тоді, але залишили на службі.

Тепер на персонал сховища очікує інспекція, яка запланована на червень цього року.

До того часу за ядерною зброєю на базі "Кіртленд" стежитимуть "високопрофесійні військові" з інших підрозділів.

Тим часом у Федерації американських учених, яка вже багатьох років спостерігає за ситуацією з ядерними арсеналами країни, вважають, що причини відлучення персоналу бази набагато глибші. Експерти не раз вказували на системні збої в управлінні "ядерними" структурами військового відомства США.

Так, варто нагадати, що в 2007 році через нехлюйство офіцерів над територією Америки пролетів бомбардувальник Б-52 з ядерною зброєю на борту.

А роком раніше частини боєголовок ядерних ракет та інші секретні компоненти засобів доставки зброї масового знищення помилково були відправлені на Тайвань.

Після таких "атомних проколів" міністр оборони США Роберт Гейтс звільнив деяких високопоставлених офіцерів військового відомства. Проте, як показали останні перевірки в різних військових частинах, американським військовим як і раніше є над чим працювати у сфері безпеки власних ядерних арсеналів.

Читайте також:

США збільшать витрати на ядерне озброєння

Американці зберігають ядерну зброю в п'яти країнах світу

Нова система ПРО США буде дорогою і неефективною

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: