Весняний саміт ЄС відкрився у Брюсселі: на кону - доля Греції

Європейські лідери зібралися у Брюсселі, щоб обговорити фінансову допомогу Греції. Тим часом самі греки відзначають своє найвеселіше свято в році.

Весняний саміт Євросоюзу відкрився в четвер у Брюсселі. Європа спробує в черговий раз врятувати обтяжену боргами Грецію від колапсу і саму себе - від наслідків грецької кризи.

Центральне питання на порядку денному – ухвалення політичного рішення про фінансову допомогу Греції. Очікується, що лідери ЄС узгодять виділення Афінам понад 20 мільярдів євро.

У Греції виникли труднощі з рефінансуванням 300-мільярдного боргу і зниженням бюджетного дефіциту, який на кінець 2009 року досяг 12,7% ВВП.

Влада країни за останні місяці ухвалила вже два пакети антикризових заходів, останній з яких передбачає економію 4,8 мільярда євро за рахунок підвищення податків, скорочення доплат держслужбовцям, замороження зростання пенсій. Ці кроки викликали незадоволення великої частини населення, що спричинило масштабні акції протесту.

Уряд Греції сподівається заручитися підтримкою лідерів європейських країн і Єврокомісії. Прем'єр-міністр Йоргос Папандреу після прибуття до бельгійської столиці заявив, зокрема, що кризова ситуація в Греції є "викликом для всієї зони євро", і закликав забезпечити "зміцнення єврозони, зміцнення євро і стабілізацію валюти".

За дивовижним збігом, в Греції 25 березня - одне з найвеселіших свят, День незалежності. У цей день всюди в світі, де є грецькі громади, проходять бурхливі святкування з парадами, ходами, феєрверками і банкетами.

Читайте також:

Меркель виступила проти фінансової допомоги Греції

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Німці запропонували Греції продати острови, щоб розплатитися з боргами

Євросоюз подав на Грецію до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: