Ветерани попросили Лужкова не ображати росіян зображеннями Сталіна

Ветерани написали відкритий лист мерові Москви з проханням відмовитися від ідеї розміщення інформаційних стендів із зображенням Йосипа Сталіна.

Група ветеранів Великої Вітчизняної війни написала відкритий лист мерові Москви Юрію Лужкову з проханням відмовитися від ідеї розміщення інформаційних стендів із зображенням Йосипа Сталіна під час святкування 65-річчя Перемоги.

Під зверненням підписалися дев'ять ветеранів. Частина з них, як випливає з тексту звернення, містилися в радянських таборах.

"Ми робили все для Перемоги не тому, що так велів Сталін, - ми просто захищали Батьківщину", - йдеться у зверненні ветеранів. Саму ідею розміщення в Москві інформаційних стендів про роль Сталіна у перемозі над фашистською Німеччиною ветерани вважають образливою для всієї Росії і такою, що підриває її міжнародний авторитет.

Про намір московської адміністрації розмістити плакати зі Сталіним стало відомо в середині лютого. Проти такого рішення висловилися багато правозахисників, які, у свою чергу, запропонували розвісити в Москві інформаційні стенди про злочини вождя СРСР.

Пізніше на захист розміщення плакатів зі Сталіним у Москві виступив і мер Юрій Лужков. За його словами, плакати лише відображають історичну правду, а не мають на меті прославлення Сталіна. Також він зазначив, що з двох тисяч святкових елементів тільки 10 будуть містити зображення радянського вождя.

З його думкою погодилася і Рада ветеранів, яку очолює колишній секретар ЦК КПРС Володимир Долгих.

Варто відзначити, що незгоду з рішенням Лужкова раніше висловила партія "Єдина Росія". Московська мерія у відповідь на критику звинуватила єдиноросів в некоректному тлумачення слів Лужкова.

Читайте також:

На травневі свята Крим збагатиться за рахунок Леніна і Сталіна

У Москві подали клопотання про ексгумацію останків Сталіна

У Сімферополі вперше з радянських часів відкрили виставку на честь Леніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: