"Ви вкрали моє дитинство!": 16-річна екоактивістка Грета Тунберг виступила з емоційною промовою на саміті ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона звинуватила лідерів держав у тому, що вони роблять недостатньо для клімату.

16-річна школярка зі Швеції Грета Тунберг виступила з емоційною промовою на першому саміті Організації об'єднаних націй щодо зміни клімату, який відбувається у Нью-Йорку.

"Це все неправильно. Я не повинна стояти тут. Я мала би повернутися до школи з іншого боку океану", - сказала вона зі сльозами на очах. "Ви все ж приходите до нас, молодих людей, за надією? Як ви смієте! Ви вкрали мої мрії та моє дитинство своїми порожніми словами".

Протягом чотирьох хвилин Тунберг тримала увагу авдиторії, картаючи лідерів держав за розмови про "гроші і казки про вічне економічне зростання", коли люди страждають, передає Business Insider.

"Люди вмирають. Цілі екосистеми руйнуються", - сказала Тунберг.

"Молодь починає розуміти вашу зраду. Усі майбутні покоління спостерігають за вами. І якщо ви вирішите нас підвести, я кажу, що ми вам ніколи цього не пробачимо".

За останній рік Грета Тунберг стала обличчям молодіжного кліматичного активізму у всьому світі. 2018 року вона запустила рух "П’ятниці для майбутнього" або "Шкільний страйк за клімат", заохочуючи учнів пропускати школу по п'ятницях, щоб вимагати від своїх урядів дій щодо зміни клімату.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш сподівається використати саміт, щоб заохотити країни-члени ООН погодитись на більш жорсткі стандарти щодо регулювання викидів парникових газів, використовуючи Паризьку кліматичну угоду як орієнтир. У грудні 2015 року світові лідери пообіцяли, що їхні країни будуть діяти, щоб запобігти підвищенню глобальної температури більш ніж на 1,5 градуса Цельсія, а 2-градусний підйом є абсолютним максимумом.

Відео Як клімат впливає на наше майбутнє

В очікуванні кінця світу або чому людство щороку усе більше потерпає від стихійних лих та катаклізмів. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день захисту клімату. Чому від цього ресурсу залежить наше життя та доля майбутніх поколінь - дивіться у відео.  

Як клімат впливає на наше майбутнє

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції