"Ви за це заплатите". Ердоган різко відповів на видворення Нідерландами турецьких міністрів

Дата публікації
"Ви за це заплатите". Ердоган різко відповів на видворення Нідерландами турецьких міністрів

Reuters

Своєю чергою, глава МЗС Туреччини заявив, що лише вибачень від Нідерландів не буде достатньо.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та глава МЗС країни Мевлют Чавушоглу, літаку якого не дозволили приземлитися в Роттердамі, різко відреагували на конфлікт з Нідерландами

"Якщо влада Нідерландів приносить в жертву виборів відносини з Туреччиною, то вони заплатять за це", — сказав президент Туреччини Ердоган у неділю в Стамбулі. Про це повідомляє Анадолу.

За його словами, влада Нідерландів перейшла всі межі.

"Дійшло до того, що генконсула не випускали з будівлі дипмісії Туреччини. Все це говорить про те, що нацизм на Заході відроджується. Чим влада Нідерландів може пояснити свої кроки? Туреччина відповість на це. Влада Нідерландів нарешті навчиться нормам дипломатії", — сказав Ердоган.

"Думаю, що і 250 тисяч турків, які проживають в Нідерландах, скажуть своє слово на виборах 15 березня в цій країні", — сказав Ердоган, маючи на увазі вибори в парламент Нідерландів, які відбудуться вже за два дні.

Президент Туреччини зазначив, що події останніх днів — наочна демонстрація ісламофобії. Він також заявив, що за останні кілька днів Захід показав своє справжнє обличчя.

"У Європі процвітає расизм. Чому Євросоюз не реагує на ксенофобію і сепаратизм? А потім їм не подобається, коли президент Туреччини критикує ЄС! Звичайно ж, у них є причини для занепокоєння", — сказав Ердоган

"Раніше я вважав, що нацизм переможений, але це було моєю помилкою. Нацизм відродився на Заході. Мої слова викликали негативну реакцію в Європі. Якщо це не так, то як же можна назвати заборону відвідувати турецьку дипмісію міністру Туреччини у справах сім'ї та соціальної політики Фатмі Бетулен Саян Кайї? Причому міністр перебувала в автомобілі з дипломатичними номерами і в супроводі тимчасового повіреного в справах Туреччини!", — обурився турецький президент.

"Як все це пояснять світовій спільноті? Можливо, в Амстердамі заявлять, що не запрошували міністра. Хоча цілком зрозуміло, що власник дипломатичного паспорта відповідно до міжнародного права має право відвідувати будь-яку країну. Але якщо керуватися методами фашистів і нацистів, то можна обґрунтувати будь-які свої дії", — сказав Ердоган.

При цьому президент Туреччини висловив подяку Франції, "яка не піддалася на ігри Німеччини та Нідерландів".

"Я звертаюся до співвітчизників, які проживають в країнах Європи, де в наявності серйозні проблеми: беріть своїх знайомих і приїжджайте до Туреччини! Нехай вони на ділі побачать, що таке гостинність, і зрозуміють, як саме повинна ставитися країна до своїх гостей", — сказав Ердоган.

Водночас глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що влада Нідерландів повинна офіційно вибачитися перед Туреччиною, "але, думаю, що і цього буде недостатньо, підуть контрзаходи".

За його словами, позиція влади Нідерландів неприйнятна. "З подібного роду ганебними діями не стикалися навіть за часів нацизму", — сказав Чавушоглу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим засудив дії влади Нідерландів, що не дозволила міністру у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатмі Бетулен Саян Кайе увійти на територію турецького генконсульства в Роттердамі.

"Ми рішуче протестуємо проти дій влади Нідерландів. Відповідні заходи Анкари будуть вкрай жорсткими. Тиск на Туреччину і міністра, який володіє дипломатичною недоторканністю, неприпустимі", — сказав він.

Додамо, що нідерландський уряд у суботу, 11 березня, відкликав дозвіл на посадку повітряного судна міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Уряд Нідерландів повідомив у своїй заяві, що дозвіл відкликано через "ризики для громадського порядку і безпеки", до яких міг призвести візит міністра закордонних справ Чавушоглу в Роттердам. Він збирався виступити перед турками щодо референдуму 16 квітня стосовно конституційних реформ в Туреччині.

Таким чином, уряд звернув на себе гнів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Турецький президент пообіцяв у відповідь ввести заходи проти нідерландських дипломатичних рейсів. "Вони не тямлять у політиці або міжнародній дипломатії", — заявив Ердоган, додавши, що "ці нацистські залишки, вони фашисти".

Згодом нідерландські ЗМІ повідомили, що з країни депортують Сайян Кайя. Її оголосили персоною "нон ґрата" й не дозволили пройти до будівлі турецького генконсульства в Роттердамі. Сотні турків у Нідерландах вийшли на вулиці міст. Особливо людний мітинг зібрався під дверима консульства Туреччини в Роттердамі. Саме там, за збігом обставин, до нього спробувала потрапити міністр у справах сім'ї та соцполітики Туреччини, Сайян Кайя, але її не пустили. 

На вулицях Роттердама зібралися прихильники президента Туреччини Ердогана. У місті мав відбутися мітинг на його підтримку — на майбутньому референдумі він хоче розширити свої повноваження та подовжити свій термін перебування на посаді. У Європі такі дії Ердогана вважають недемократичними, а тому забороняють подібні мітинги.

Мітингувальників у Роттердамі поліція розганяла водометами та завдяки підрозділам кінної поліції, повідомило агентство AFP. Проти протестувальників також застосовували гумові кийки. 

Відзначимо, у Нідерландах проживає близько 400 тисяч осіб турецького походження.

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Наступна публікація