Вибори до Європарламенту: новостворена партія ініціатора Brexit отримала переконливу перемогу у Британії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Консерватори та лейбористи значно втратили свої позиції.

Партія Brexit, яка була створена лише всередині квітня, отримала переконливу перемогу на виборах до Європарламенту у Великій Британії.

Про це повідомляє Sky News.

Партія Найджела Фараджа, ініціатора виходу Британії з Євросоюзу, отримала підтримку понад 31% виборців, вони матимуть у Європарламенті 28 представників із 73 від Британії. Загалом усі партії, які виступають за Brexit без жодної угоди з ЄС, набрали майже 35% голосів.

На другому місці – ліберал-демократи, які виступають категорично проти Brexit. У них 21,8%. Загалом політичні сили, які виступають за те, щоб Британія залишилася у складі ЄС, отримали підтримку понад 40% виборців. Але до Європарламенту наразі проходять дві проєвропейські партії -- окрім ліберал-демократів, це Партія зелених.

Дві основні британські партії – лейбористська та консервативна – на двох отримали 22% голосів, посівши третє і п'яте місця відповідно.

Британські депутати будуть працювати у Європарламенті до виходу їхньої країни з Євросоюзу. Очікується, що Brexit настане 31 жовтня – саме до цієї дати Брюссель дав час Лондону визначитися з умовами виходу з європейського блоку.

Раніше повідомлялося, що найбільші партійні сім'ї у Європарламенті - Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів - уперше втрачають більшість за результатами виборів у 28 країнах ЄС. За попередніми прогнозами, які базуються на даних екзит-полів, ЄНП здобуває 173 мандати у новому складі Європарламенту, а соціал-демократи - 148 із загалом 751 місць. Таким чином, двом найбільшим фракціям доведеться шукати партнерів з-поміж інших, аби зберегти контроль над парламентом, який вони мали протягом десятиліть. 

ВідеоВибори у Європарламент: про день, що може суттєво змінити правила нинішнього ЄС

Сьогодні в ЄС грандіозні загально-європейські вибори, які вже охрестили доленосними і визначальними. Чотири дні, 28 країн та 420 мільйонів виборців. За всім цим спостерігав кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов. До чого готуватися українцям та чи взагалі збережеться нинішня Європа, поки ми намагаємося будувати її у себе – у сюжеті.  

Вибори у Європарламент: про день, що може суттєво змінити правила нинішнього ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції