Вибори до Європарламенту: у Нідерландах євроскептики зазнають нищівної поразки – екзит-пол

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Опитування прогнозували їм перемогу.

На виборах до Європейського парламенту у Нідерландах перемогу здобувають проєвропейські партії.

Про це пише видання NOS із посиланням на дані екзит-полів.

Перше місце посіла соціал-демократична Партія праці на чолі із віце-президентом Єврокомісії та лідером альянсу соціал-демократів у Європарламенті Франсом Тіммермансом. Вона набрала близько 18,1%, що дозволить їй отримати 5 місць у Європарламенті.

На другому місці опинилась партія чинного прем’єра Марка Рютте "Народна партія за свободу і демократію" (15%), а на третьому – "Християнсько-демократичний заклик" (12,3%).

Євроскептична партія "Форум за демократію" отримала лише 11% голосів, тоді як соціологічні опитування прогнозували їй перемогу. Вона відома через ініціативу проведення у Нідерландах референдуму щодо Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

Також поразки зазнала і ультраправа Партія свободи (4,1%). Вона втратить 3 місця у Європарламенті і матиме лише один мандат.

Явка на виборах становила 41%, що на 4% більше, ніж під час голосування 2014 року.

Нагадаємо, від 23 травня у Європейському союзі розпочались загальні вибори до Європарламенту. Цього разу вони триватимуть до 26 травня.

ВідеоВід виборів до Європарламенту залежить підтримка України та російські санкції

Єдина Європа обирає новий парламент. Від цих виборів залежатиме не лише внутрішня політика Брюсселя, але й те, наскільки рішучим буде Євросоюз у підтримці України.  

Від виборів до Європарламенту залежить підтримка України та російські санкції

Залиште свій коментар

Вибір редакції