Вибори президента США 2020: яких перших леді Америка не забуває та за що любить

Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вибори президента США 2020: яких перших леді Америка не забуває та за що любить

Джилл Байден / Фото: Associated Press

Вона приймає високих гостей і  опікується найбільш проблемними соціальними питаннями.

Імідж першої леді Сполучених Штатів вже давно став політичною зброєю. Посаду та офіційні обов'язки, які ніде не прописані, дружини американських президентів отримують автоматично. Утім, дехто спромагається використати її на свою користь. Яких перших леді Америка не забуває, за що любить, а також що відомо про кандидаток на цю посаду – про це йшлося 5 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Завдання кожної першої леді - створити цілісний образ, що може стати справжньою політичною зброєю.

Перша поява перед публікою: інавгурація президента США. Перше в історії випробування телезніманням дісталося Жаклін Кеннеді. За елегантний світло-блакитний костюм з хутром і капелюшком її охрестили іконою стилю.

Саме за блакитний костюм півстоліття потому ЗМІ критикуватимуть Меланію Трамп - мовляв, намагалася скопіювати стиль попередниці. Але цікаво, що насправді костюм Кеннеді був бежевим.  Блакитного кольору він набув на фото, під час друку.

Перший бал після інавгурації – нелегке випробування того ж вечора. І вже тут перша леді своїм вбранням може передати Америці послання - і цим скористалися як Гілларі Клінтон, так і Мішель Обама. Обидві вибрали сукні від дизайнерів-початківців. Клінтон віддала перевагу мисткині з Арканзасу - штату, де її чоловік був сенатором 12-ть років. Все можливе, аби підкреслити зв'язок з регіоном. А ось у білій сукні Мішель Обами багато хто вбачав обіцянку на нову і свіжу політику першого президента-афроамериканця.

Майже кожна перша леді починає з оновлення Білого Дому. Жаклін Кеннеді відновила його історичний вигляд, знайшовши старовинні меблі та картини, та навіть більше - спонсорів для реновації. Кеннеді майже одразу презентувала свої досягнення на телебаченні - цю екскурсію показували у 106 країнах. Завдяки Гілларі Клінтон, у будинку американського президента з'явилося чимало витворів мистецтва - картин і гончарних виробів американських художників. За Мішель Обами на стінах з'явилися сміливі абстрактні картини сучасних митців. Під час Меланії Трамп - елементи розкоші та чимало золотого кольору.

Офіційні приймання, візити до інших країн, публічні заходи - це лише частина роботи перших леді. На додачу кожна вибирає собі сферу діяльності: Жаклін Кеннеді опікувалася збереженням історичної архітектури; Гілларі Клінтон - реформою медицини та правами жінок; Мішель Обама - освітою для дівчат, проблемами дитячого ожиріння і піклуванням про родини військових. А от Меланія Трамп - проблемами кібер-булінгу та сексуальних домагань.

Вплинути на думку американців та сформувати їхнє ставлення до подій - одразу кілька перших леді спромоглися зробити це в історичні моменти.

Жаклін Кеннеді стала символом Америки. Після того, як її чоловіка застрелили у неї ж на очах - Перша леді відмовилася зняти скривавлений костюм, аби країна на власні очі бачила жах того, що сталося.

Гілларі Клінтон спромоглася пережити наслідки секс-скандалу та спроби імпічменту власного чоловіка, залишаючись спокійною під прицілами камер.

Мішель Обама змогла виступити на підтримку чоловіка так, щоб його переобрали на другий термін. Емоційна та щира промова Мішель Обами була про те, що президентство не змінило чеснот її коханого. Це забезпечило Бараку Обамі ще одну каденцію.

А ось після секс-скандалів, пов'язані з президентом Трампом, Меланія витримала двотижневу паузу, а потім приїхала на виступ Дональда до Конгресу окремо від нього, у вбранні, що неабияк нагадувало улюблені костюми його політичної суперниці - Гілларі Клінтон. Мовчазній та скупій на емоції Меланії закидають, що насправді вона не лише впливає на деякі кадрові призначення та рішення свого чоловіка, а й скористалася з його президентства і нібито домоглася від чоловіка кращого шлюбного контракту - саме тоді, коли Трамп найбільше потребував її підтримки під час чергового скандалу. Утім, чи зацікавлена нинішня перша леді у ще одному терміні? Оглядачі підмічають, що у той час, коли діти та інші члени родини Трампа активно агітували за нього - Меланія практично лишалася осторонь.

Досі жодна перша леді не працювала під час перебування у Білому Домі. Утім, все може змінитися вже після цих виборів.

Для неї велика політика - не новина. Джилл Байден уже увійшла в історію як перша друга леді Сполучених штатів, тобто дружина віцепрезидента, яка працювала на оплачуваній роботі. Професорка та викладачка англійської ніколи не відмовлялася від викладання і запам'яталася тим, що перевіряла зошити навіть в агітаційному автобусі, під час виборчої кампанії Байдена у 2008-му році. Залишати роботу 69-річна Джилл не збирається, навіть якщо опиниться у Білому домі.

За традицією, американський журнал Vogue після виборів присвячує свою обкладинку першій леді. Поза цим правилом опинилася хіба що Меланія Трамп - у журналі вона була в образі нареченої задовго до того, як стала господинею Білого дому. В образі першої леді - жодного разу. А от про Джилл Байден Vogue опублікував велику статтю ще у розпал президентської кампанії. В разі перемоги її чоловіка ніхто не сумнівається - традицію буде відновлено. І Джилл стане першою простою вчителькою, яка з'явиться на обкладинці найвідомішого глянцю.

Читайте також: 

Господиня Білого дому: що відомо про перших леді Америки

Господиня Білого дому: що відомо про перших леді Америки

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Образи політикинь і перших леді
Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація