Вибори президента Євросоюзу відбудуться 19 листопада

Лідери країн ЄС домовилися визначитися з кандидатами на керівні посади Союзу 19 листопада.

Зустріч лідерів Євросоюзу, на якій будуть погоджувати кандидатури на нові керівні посади ЄС, у тому числі на посаду президента, відбудеться 19 листопада.

Про це заявив в інтерв'ю британській газеті Financial Times прем'єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредерік Рейнфельдт, який очолює виборчий процес на керівні посади в ЄС.

Він підкреслив, що посаду президента ЄС повинен зайняти політик, що має в минулому досвід управління кабінетом міністрів: "Абсолютно ясно, що існує дуже вузьке коло кандидатів, що складається з колишніх і нинішніх прем'єр-міністрів".

Говорячи про кандидатів на провідні посади в європейському керівництві, згадуються екс-прем'єр Великої Британії Тоні Блер, прем'єр-міністр Бельгії Герман Ван Ромпей і глава уряду Люксембурга Жан-Клод Юнкер. У списку кандидатів у президенти ЄС політологи називають також колишніх прем'єр-міністрів Бельгії та Іспанії Гі Верхофстадта і Феліпе Гонсалеса, а також екс-президента Ірландії Мері Робінсон.

На посаду "міністра закордонних справ" ЄС більшість аналітиків пророкують діючого главу МЗС Великобританії Девіда Мілібенда.

Консультації з приводу персоналій, які очолять Євросоюзу в найближчому майбутньому, активізувалися після того, як 2 листопада президент Чехії Вацлав Клаус поставив підпис під Лісабонським договором, завершивши тим самим процес його ратифікації державами-членами ЄС.

Лісабонський договір був підписаний лідерами країн Євросоюзу в Португалії у грудні 2007 року. Він передбачає ряд інституційних реформ Євросоюзу, включаючи введення посад президента і міністра закордонних справ ЄС, а також новий порядок формування Єврокомісії. Договір набуває чинності з 1 грудня цього року.

Читайте також:

Поляки бояться Євросоюзу удвічі більше, ніж Росії

МВФ: Україна законом про підвищення соцстандартів порушує свої зобов'язання

Президент Чехії підписав Лісабонський договір

Усунуто останню перешкоду для прийняття "європейської конституції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: