Вибори у Франції: партія Саркозі зазнає поразки

Партія Ніколя Саркозі отримала лише 36 відсотків голосів. Соціалісти і блок "зелених", які об'єдналися в коаліцію, отримали майже 54 відсотки.

У Франції завершилося голосування в другому турі регіональних виборів. Партія влади, чиїм лідером є президент Франції Ніколя Саркозі, зазнає поразки - за попередніми даними, вона отримала лише 36 відсотків голосів.

Виграють соціалісти і блок "зелених", які об'єдналися в коаліцію і отримали близько 54 відсотків. Тепер у них з'явилася можливість сформувати регіональні ради на найближчі чотири роки в 20 з 22-х регіонів країни.

Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон вже визнав перемогу об'єднаної лівої опозиції на чолі з соціалістами на регіональних виборах у Франції.

Правляча партія Союз на підтримку народного руху (СПНР) "не змогла залучити на свій бік виборців", зазначив голова уряду за підсумками голосування, яке завершилося увечері в неділю, 21 березня.

Як очікується, вранці прем'єр прибуде в Єлисейський палац для зустрічі з президентом Ніколя Саркозі. У ході розмови будуть намічені подальші кроки, і, можливо, стане відомо про майбутні перестановки в уряді.

Про необхідність "винести урок" з поразки СПНР раніше заявив генеральний секретар президентської адміністрації Клод Геан. При цьому він підкреслив, що якщо перестановки і будуть, то лише "технічні". Про долю прем'єрського крісла мова в жодному разі не йде, додав він.

Одним з головних сюрпризів нинішніх виборів у Франції стала активізація вкрай правого електорату, що дало змогу партії Національний фронт (НФ) заручитися підтримкою 8-9% голосів.

При цьому у таких регіонах, як Прованс-Альпи-Лазурний берег або Лангедок-Русійон, кандидати від МФ змогли впевнено подолати 20-відсоткову позначку.

Безперечну перемогу лівих сил дещо "зіпсувала" рекордно низька явка виборців. У першому турі (14 березня) цей показник становив майже 54%, в другому - близько 49%.
Падіння зацікавленості електорату визнали всі кандидати.

Експерти, у свою чергу, говорять про те, що подібний результат голосування, включаючи небувало низьку явку, став "санкцій реакцією" населення на політико-реформістський курс Саркозі.

Читайте також:

Саркозі вважає Росію головним партнером Європи

У дитинстві Саркозі рекламував пральний порошок

Екс-прем'єра Франції визнали непричетним до наклепу на Саркозі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: