Вибори у Молдові: Росія звинуватила лідера керівної молдовської партії у створенні злочинного угруповання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Плахотнюка вважають найбагатшою людиною Молдови і фактичним керівником держави.

Міністерство внутрішніх справ Росії напередодні парламентських виборів у Молдові висунуло офіційні звинувачення молдовському олігарху та лідеру керівної партії Володимиру Плахотнюку в незаконному виведенні з РФ 37 мільярдів рублів (565 мільйонів доларів).

Про це повідомляє прес-служба російського МВС.

"Під час попереднього слідства встановлено, що громадяни Росії і Молдови створили міжнародне злочинне співтовариство з метою здійснення великомасштабних незаконних валютних операцій. Організаторами протиправної діяльності були Володимир Плахотнюк і В'ячеслав Платон, які мають громадянство Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, Плахотнюк і Платон протягом 2013-2014 років "за надуманими підставами і підробленими документами" перераховували з рахунків підконтрольних їм юридичних осіб в ВАТ Банк "Західний" та ВАТ "Русский Земельний Банк" грошові кошти в іноземній валюті на рахунки нерезидентів - "BC Moldindconbank SA" та інших іноземних організацій під приводом продажу валюти. Таким чином вони начебто незаконно вивели з Росії 37 мільярдів рублів (565 мільйонів доларів).

У МВС повідомили, що в рамках цієї справи вже затримали жителя Московського регіону, якому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На сайті Демократичної партії Молдови, керівником якої є Плахотнюк, вже назвали такі дії з боку Росії "втручанням у вибори".

"Нагадаємо, що рік тому російські спецслужби вже робили подібні спроби свавілля проти лідера Демпартії, намагаючись обмежити його поїздки за кордон. Інтерпол кваліфікував тоді всі ці дії як політичне переслідування з боку Росії і відмовився взагалі розглядати їх. На жаль, Росія не відмовляється від гібридної війни не тільки проти ДПМ, а й проти Республіки Молдова та її громадян, і ця нова акція є надзвичайно серйозним втручанням в хід виборів у нашій країні", - йдеться у заяві партії.

Нагадаємо, 7 квітня 2017 року українські правоохоронці провели спецоперацію з молдовськими колегами і запобігли вбивству колишнього віце-прем'єр-міністра Молдови, олігарха Володимира Плахотнюка. Українські та молдовські правоохоронці синхронно затримали організаторів цього вбивства. Згодом стало відомо, що вбивством голови Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка керували представники російської Федеральної служби безпеки. Саму ж ліквідацію мало виконати злочинне угрупування, до складу якого входили громадяни України та Молдови.

ВідеоМолдовські правоохоронці ліквідували угруповання, пов'язане з російськими терористами на Донбасі

Злочинці діяли в Кишиневі, під прикриттям організації військових ігор. Насправді ж незаконне воєнізоване угруповання мало тісні зв'язки з бойовиками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Символіку псевдореспублік та обмундирування, яке носять проросійські найманці, знайшли в затриманих під час обшуку - разом із зброєю, боєприпасами та вибухівкою. 

Молдовські правоохоронці ліквідували угруповання, пов'язане з російськими терористами на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції