Вибори у Пакистані відбудуться вчасно

Генпрокурор Пакистану повідомив, що парламентські вибори в країні пройдуть за 60 днів після розпуску органів влади країни.

Парламентські вибори в Пакистані пройдуть, як і планувалося раніше, протягом 60 днів після розпуску діючих центрального та регіональних органів законодавчої влади.

Про це в понеділок повідомило агентство Reuters із посиланням на заяву генерального прокурора країни Маліка Абдул Гаюма.

"Ухвалене рішення розпустити центральний і регіональні органи законодавчої влади, як і планувалося, до 15 листопада, а також провести парламентські вибори протягом наступних 60 днів", - повідомив Гаюм. 

Парламентські вибори в Пакистані відбудуться після президентських виборів, голосування на яких завершилося 6 жовтня. 

За повідомленнями офіційних джерел, перемогу отримав діючий президент генерал Первез Мушарраф, але Верховний суд країни ухвалив рішення про те, що офіційні результати будуть оприлюднені тільки після того, як судді завершать розгляд скарги двох кандидатів від опозиції, на думку яких Мушарраф не мав права переобиратися, зберігши за собою пост командувача армії. 

Повноваження діючого президента закінчуються 15 листопада. Якщо його перемога буде офіційно визнана, то Мушарраф обіцяє зняти військову форму та стати цивільним президентом. 

Очікується, що до майбутніх парламентських виборів країною керуватиме перехідний уряд, який повинен підготувати Пакистан до виборів і переходу від військової влади до цивільної. 

Тим часом, минулої суботи в країні був оголошений режим надзвичайного стану, відправлений у відставку голова Верховного суду, відключені від віщання недержавні інформаційні телеканали, в столицю Пакистану Ісламабад і низку інших міст введені війська. 

Влада пояснює запровадження надзвичайного стану активізацією бойовиків-ісламістів у прикордонних з Афганістаном районах і зростанням кількості терористичних актів. При цьому, за інформацією агентства Associated Press, в неділю уряд заявив, що парламентські вибори можуть бути відкладені на один рік. 

У відповідь на введення надзвичайного стану в Пакистані, США, Великобританія та Німеччина закликали президента Первеза Мушаррафа відновити конституційний порядок і цивільне правління в країні, а уряд Нідерландів припинив програму зі сприяння розвитку Пакистану. 

Також у понеділок представник виконавчої влади Євросоюзу Кристина Хоман повідомила, що країни-члени ЄС та Єврокомісія проводять консультації відносно ухвалення додаткових демаршів на адресу влади Пакистану у зв'язку з введенням в цій країні надзвичайного стану і припиненням дії Конституції, а також фундаментальних прав людини.

ВідеоСитуація у Пакистані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: