Вибори у ПАР: вже відомий новий президент, проте не відома перша леді

Попередні підсумки парламентських виборів не залишають сумнівів, що президентом стане Джейкоб Зума, проте, яка з його дружин стане першою леді, - інтрига для всіх.

На парламентських виборах, які відбулися в ПАР 22 квітня, правляча партія Африканський національний конгрес за попередніми підсумками набирає більше половини голосів. Таким чином, лідер партії - скандально відомий політик Джейкоб Зума - буде призначений новим президентом країни. Подібний результат був цілком передбачений, головна інтрига в іншому: яка з двох дружин нового лідера стане першою леді?

За попередніми даними, АНК набрала 53,6% голосів виборців. Скоріше за все, цього разу партія не одержить в парламенті конституційну більшість в дві третини депутатів. Головна опозиційна партія Демократичний альянс поліпшила свої результати в порівнянні з минулими виборами (26% голосів), а ось Конгрес народу, створений вихідцями з АНК, не досяг особливих успіхів (8,7%).

Після остаточної ліквідації системи апартеїду в 1994 році АНК, що очолила боротьбу проти расистського режиму, незмінно була правлячою партією в ПАР. Простої більшості в парламенті АНК буде досить, щоб вибрати Джейкоба Зуму. Поки ж обов'язки глави держави виконує Кгалема Мотланте - віце-голова правлячої партії.

Чіткого уявлення про нову першу леді немає ні в кого: раніше дружини Зуми практично не брали участі в його політичному житті. Лише під час голосування Зуму на виборчій ділянці супроводжувала молода дружина - 34-річна Номпумелело Нтулі, що вийшла за нього у минулому році. Всього 67-річний політик за своє життя був одружений на чотирьох жінках, але тепер з ним залишилися лише дві: Нтулі і Сизакеле Хумало, яка стала дружиною Зуми ще в 1973 році.

З третьою супутницею життя, Нкосазаной Дламіні, Зума розвівся в 1998 році, але екс-подружжя залишилося в гарних стосунках. Як очікується, Дламіні увійде до уряду колишнього чоловіка як міністр закордонних справ. Ще одна дружина майбутнього президента, Кейт Мантшо, здійснила самогубство в 2000 році. Повідомляється, що у Зуми більше 10 дітей.

Південноафриканські закони дозволяють традиційні полігамні шдюби, хоча молоді люди все рідше беруть по декілька дружин. По-перше, це вважається старомодним, по-друге, це дуже накладно.

Остаточні результати голосування стануть відомі пізно ввечері 23 квітня. Втім, громадянам вже відомий переможець, і увага ЗМІ зосереджена на питанні про те, хто ж буде офіційною супутницею президента. Одні вважають, що Зума віддасть данину традиції обере на цю роль першу дружину, інші хотіли б бачити першою леді молодшу жінку. Ходять чутки і про те, що Зума стане з'являтися на публіці зовсім без дружин - у супроводі дочки. Представники АНК і сам майбутній президент відмовляються давати коментарі.

Джейоб Зума, звичайно ж, буде не першим світовим лідером-багатоженцем. Наприклад, часто можна лише здогадуватися, скільки дружин у правителя тієї або іншої країни Персидської затоки. Але це не заважає офіційним "першим леді" Бахрейна, Абу-Дабі і Саудівській Аравії займатися добродійністю або виступають в захист прав жінок. Фотографії цих жінок, проте, ніколи не друкуються в газетах.

Джейкоб Зума користується репутацією скандального політика. У 2006 році його звинуватили в зґвалтуванні ВІЛ-інфікованої жінки, проте згодом він був виправданий. Зумі належить фраза, що шокувала всіх, про те, що "від Сніду можна відмитися в душі". Він відомий також як людина, яка назвала одностатеві шлюби образливими перед богом, проте напередодні голосування в парламенті ПАР пообіцяв підтримати закон про легалізацію гомосексуальних браків.

Зума виступає за популістські економічні заходи, обіцяючи перерозподіл багатства, і називає себе "соціалістом": його дійсно підтримують південноафриканські соціалісти і комуністи.

Читайте також:

Конституційний суд Молдови затвердив підсумки виборів

Комуністам, які виграли вибори в Молдові, доведеться домовлятися з опозицією

Якби вибори були сьогодні, Рада поповнилась би Яценюком і Тягнибоком

Тимошенко стане президентом, якщо на виборах буде другий тур - Кравчук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: