Вибори в Іспанії: перемогу здобувають соціалісти, до парламенту проходять ув’язнені каталонські лідери

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Партія чинного прем’єра не змогла набрати більшість голосів.

На дострокових парламентських виборах в Іспанії перемогу здобуває керівна партія соціалістів.

За даними ЦВК Іспанії, після опрацювання 99,99% протоколів соціалісти отримують 28,68% голосів, що дорівнюватиме 123 місцям у 350-місному парламенті.

Друге місце посіла консервативна "Народна партія" із результатом у 16,70%. Вони отримають 66 місць. Замикає першу трійку ліберальна партія "Громадяни" - 15,86% та 57 місць.

Водночас, до парламенту увійшло також і кілька регіональних націоналістичних партій. Зокрема, по 7 місць отримають дві каталонські партії, таким чином їхні лідери Оріол Юнкерас та Хорді Санчес отримали депутатські мандати, хоча від 2017 року перебувають у в’язницях за звинуваченнями у розтраті бюджетних коштів після проведення в Каталонії референдуму про незалежність.

Окрім цього, декілька місць отримають регіональні партії країни басків, Канарських островів, регіону Валенсія та автономії Кантабрія. Явка на виборах становила 75,75%.

Нагадаємо, в Іспанії 28 квітня відбулися дострокові парламентські вибори. Рішення про їхнє проведення було ухвалено після того, як в середині лютого іспанський парламент відмовився схвалити бюджетний план на 2019 рік, запропонований урядом соціаліста Педро Санчеса.

ВідеоВ Іспанії прихильники незалежності Каталонії блокують дороги та палять шини

У сутичках травмувалися майже три десятки протестувальників і поліцейських. Чи активізувалися протестувальники надвечір і чого вони вимагають – далі у сюжеті.

В Іспанії прихильники незалежності Каталонії блокують дороги та палять шини

Залиште свій коментар

Вибір редакції