Вибори в Молдові: комуністи лідирують, але програють

За попередніми даними, комуністична партія Молдови набирає менше 50% голосів. Опозиційні партії вже почали переговори про коаліцію. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На дострокових виборах до парламенту Молдови правляча Партія комуністів лідирує, але набирає менше 50% голосів.

За попереднім даним підрахунку 75% бюлетенів, комуністи набирають 45,9% голосів. Цей результат дає партії 49 з 101 місця в парламенті і фактично перетворює її з правлячої на опозиційну.

За комуністами слідують Ліберально-демократична партія Молдавії з 16,1% голосів, Ліберальна партія - 13,2%, Демпартія - 12,9% і альянс "Наша Молдова" - 7,6%.

Чотири опозиційні партії в сукупності отримують 52 мандати. Вони можуть сформувати керівництво парламенту, але для обрання президента, де потрібен 61 голос, їм доведеться домовлятися з комуністами. Оскільки президент за Конституцією висуває голову кабінету міністрів, опозиціонери не зможуть затвердити і новий уряд.

Підрахунок бюлетенів триває. Але опозиційні партії вже розпочали переговори зі створення правлячої коаліції.

Оглядачі називають вибори в Молдові геополітичним тестом: яким шляхом піде колишня радянська республіка з понад чотирьохмільйонним населенням? Комуністи вважаються проросійськими, водночас опозиція дивиться в бік Європейського союзу і сусідньої Румунії.

Нагадаємо, нові вибори були призначені після того, як обраний три місяці тому парламент не зміг обрати нового президента – на заміну комуністу Володимиру Вороніну, який уже відбув два терміни й не може балотуватися втретє. Під час минулих парламентських виборів прихильники опозиції звинувачували молдовську владу у фальсифікаціях. Протести в Кишиневі набули насильницького характеру, було підпалено будинок парламенту.

Читайте також:

Президент Молдови назвав екзіт-поли "художньою самодіяльністю"

Вибори в Молдові визнані такими, що відбулися

Молдова депортує 5 українських спостерігачів

Під час безладів у Кишиневі згоріла Декларація про незалежність Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: