Вибори в Молдові визнані такими, що відбулися

Рівень обов'язкової явки виборців було знижено до 33%. Майже стільки людей проголосувало у Молдові до середини дня. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Представники Центральної вибіркової комісії Молдови заявили, що дострокові парламентські вибори, які проходять 29 липня, вже можна вважати такими, що відбулися.

За станом на 12:30, в голосуванні взяли участь більше 30% виборців. Про це заявив секретар Центральної вибіркової комісії Молдавії Юрій Чокан.

Чокан відзначив, що на цей раз виборці поводяться активніше, ніж на виборах 5 квітня. Тоді підсумкова явка склала 57,5%.

Відзначимо, що бар'єр обов'язкової явки складає 33%. Він був понижений весною цього року вирішенням парламенту.

Раніше для того, щоб вибори відбулися, була потрібна явка 50% виборців. Депутати визнали, що вибори, які проходять в літній робочий день, можуть не відбутися при високому бар'єрі. Проте середа була оголошена в Молдові неробочим днем. На голосування відвели 14 годин.

Парламент Молдови був розпущений 15 червня. Відповідний наказ підписав президент країни Володимир Воронін.

Парламент, сформований в результаті квітневих виборів, не зміг домовитися про кандидатуру на президентську посаду.
У молдавському парламенті 101 місце. На липневих виборах на них претендують представники восьми політичних організацій.

28 липня стало відомо, що влада Молдавії вислала з країни міжнародних спостерігачів з країн ближнього зарубіжжя, у тому числі п'ятьох представників України.

Як повідомив речник Комітету виборців України Олександр Черненко, міграційна поліція повідомила спостерігачам про те, що їх депортують з Молдови, а українців притягли до суду, оскільки, на думку офіційної Молдови, вони в'їхали в країну нелегально.

"Дійсно, ми в'їхали в Молдову через Придністров'я. Оскільки Молдова не визнає кордону з Придністров'ям, то на молдовському боці лише оглянули наші паспорти і не поставили там жодних відміток", - пояснив Черненко.

Він зазначив, що "законність перетину кордону в такий спосіб підтвердив і український консул у Молдові, посилаючись на якісь міжнародні договори, але для місцевого суду це не стало аргументом".

В результаті українці були змушені заплатити адміністративний штраф у 100 доларів США та були депортовані.

Читайте також:

Молдова депортує 5 українських спостерігачів

Міжнародні спостерігачі залишають Молдову на знак протесту

Одного з лідерів молдавських комуністів відзняли в оргії

Під час безладів у Кишиневі згоріла Декларація про незалежність Молдови

ВідеоВибори в Молдові відбулися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: