Вибори в Росії: опозиція закликала людей виходити на вулиці

Вибори в Росії: опозиція закликала людей виходити на вулиці

Опозиціонери назвали вибори до Держдуми РФ "фарсом" / Фото: AFP

У Росії пройшли вибори до Держдуми. Партія Путіна набрала близько 50%, втративши конституційну більшість, а спостерігачі заявили про масові порушення.

Російська опозиція після виборів до Держдуми оголосила про намір вивести людей на вулиці.

Через Facebook станом на ранок 5 грудня запрошення взяти участь в опозиційному мітингу в центрі Москви отримали понад 8 тисяч людей, майже 500 з них підтвердили свою участь.

Як йдеться в поясненні до події у Facebook, мітинг узгоджений з владою. Акцію готує опозиційний рух "Солідарність". Організатори мітингу вважають вибори "фарсом" і закликають "повернути владу народу".

Тим часом влаштувати мітинг у Санкт-Петербурзі пообіцяв глава думської фракції "Справедлива Росія" Сергій Миронов. Він заявив, що в Північній Столиці "твориться повне беззаконня - нахабно переписують протоколи".

Попередні результати підрахунку голосів свідчать, що підтримка правлячої партії "Єдина Росія" на чолі з Володимиром Путіним в порівнянні з попередніми виборами різко знизилася і "єдинороси" втрачають конституційну більшість у Думі.

За підсумками підрахунку 93,5% бюлетенів, оприлюдненими Центрвиборчкомом, партія Путіна набирає 49,68%, КПРФ - 19,15%, "Справедлива Росія" - 13,18%, ЛДПР - 11,66%.

Решта партій не подолали семивідсотковий бар'єр: "Яблуко" набирає 3,22% голосів, "Патріоти Росії" отримують 0,96%, "Правое дело" 0,58% голосів.

Явка становила 60,2%.

З початком голосування незалежні спостерігачі заявили про факти політичного втручання з боку влади. Як зазначають західні ЗМІ, широкий масштаб зловживань під час виборів і підрахунку голосів, ймовірно, спричинить за собою заяви із західних столиць із засудженням ходу виборчого процесу.

Зокрема, серед типових зафіксованих порушень - масове вкидання бюлетенів, "каруселі", голосування "мертвих душ", не перевірені списки виборців.

Читайте також:

Пацієнти російських психлікарень підтримали "Єдину Росію"

У новій Держдумі Путіну і Медведєву доведеться шукати друзів

Росіяни віддали партії Путіна майже половину голосів

Рунет підірвав новий хіт "Наш дурдом голосует за Путина" (відео)

Вибори в Росії: опозиція закликала людей виходити на вулиці

Вибори в Росії: опозиція закликала людей виходити на вулиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація