Вибори в США: опозиційні республіканці здобувають більшість в Конгресі

Вибори в США проходять без сюрпризів: республіканці вже забезпечили собі більшість в нижній палаті Конгресу

Попередні результати виборів до Конгресу США виявили тенденцію до перемоги опозиційної Республіканської партії в Палаті представників. З 435 місць республіканцям до теперішнього часу вдалося отримати 14 мандатів і вони лідирують ще в 21 виборчому окрузі. Демократи забезпечили собі поки одне місце.

Що стосується Сенату, то і тут республіканці повели в рахунку. З 37 розігруваних місць три вони вже за собою закріпили. Демократи поки гарантували собі лише один мандат.

Як відзначають експерти, вибори проходять "без сюрпризів". Це підтвердив журналістам у Вашингтоні відомий американський фахівець з вивчення громадської думки Джон Зогбі.

На брифінгу, організованому центром іноземної преси при Держдепартаменті США, він повідомив, що, за наявними у нього даними, опозиційна Республіканська партія США вже забезпечила собі перемогу на 224 виборчих дільницях до Палати представників Конгресу. Щоб повернути собі більшість в палаті, республіканцям досить завоювати там 218 місць.

Оцінки Зогбі - зрозуміло, суто неофіційні, - спираються на результати опитувань виборців на виході з дільниць для голосування. За його словами, приблизно 62% американців, що беруть участь у виборах, вважають, що країна рухається зараз в невірному напрямку.

Лише близько третини з них згодні з тим, що урядовий антикризовий пакет економічного стимулювання реально допоміг поліпшити ситуацію в національній економіці. Решта вважають, що він швидше за все нашкодив їй чи не приніс ні шкоди, ні користі.

Все це відповідає тому, що організатори опитувань у США говорили і до виборів. Стан економіки, особливо в сфері зайнятості, - для американського електорату проблема номер один.

Серед міжнародних тем виборці згадують хіба що про війну в Афганістані, та й таких, за словами Зогбі, набирається не більше 7%.

До речі, на запитання про те, чи означає це, що американці забули про терористичні погрози, фахівець відповів негативно. Просто, за його словами, цю проблему також витіснено на задній план нагальними економічними турботами.

До речі, чинний президент Барак Обама збирається вже сьогодні провести в Білому домі прес-конференцію за підсумками волевиявлення виборців. Зогбі вважає, що він повинен зміститися в центр і запропонувати опозиції "оливкову гілку" в знак примирення і готовності до спільної роботи.

Якщо б республіканці такий жест відкинули, це дозволило б президентові надалі критикувати їх за обструкціонізм, перекладати частку відповідальності за проблеми, що не знаходять рішення, і будувати на цьому власну передвиборчу кампанію.

Зогбі сказав, що особистий рейтинг популярності господаря Білого дому залишається на досить високому рівні - близько 45%. Це краще, ніж було на такому ж етапі у Рональда Рейгана і Білла Клінтона.

Читайте також:

У США стартують вибори до Конгресу

Американські студенти освистали Барака Обаму

В Каліфорнії відбудеться референдум про легалізацію марихуани

ВідеоВибори в США: опозиційні республіканці здобувають більшість в Конгресі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: