Вибори в Японії: прем’єр заявив, що залишиться на посту

Японський прем’єр не збирається йти у відставку, незалежно від результатів парламентських виборів.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан підтвердив своєму оточенню, що залишиться на прем'єрській посаді і продовжить політику реформ незалежно від результатів парламентських виборів.

Ця заява пролунала після публікації в неділю даних exit polls, що свідчать, що Демократичній партії і правлячій коаліції не вдалося здобути більшість у верхній палаті парламенту.

У такому разі опозиція зможе блокувати законопроекти, представлені нижньою палатою за ініціативою правлячої коаліції. Після цього законопроект може бути повернений в нижню палату і прийнятий, не зважаючи на опір верхньої палати, якщо за нього проголосує дві третини, або 320 депутатів.

Проте після виходу Соціалістичної партії з правлячої коаліції у демократів, Нової народної партії і незалежних депутатів, що до них прилучилися, зараз в нижній палаті лише 313 місць, і для того, щоб прийняти законопроект, який викликав незадоволеність верхньої палати, їм доведеться шукати союзників серед інших партій або незалежних депутатів.

Вибори в палату радників в Японії відбуваються раз на три роки, переобранню підлягає половина з 242 депутатів, вони обираються на 6 років. За 121 депутатський мандат боролися 437 кандидатів.

Читайте також:

Рада ухвалила нові правила місцевих виборів

У Польщі обрали нового спікера Сейму

Ілона Довгань стала Президентом Росії

ВідеоВибори в Японії: прем’єр заявив, що залишиться на посту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: