Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вибори завершилися: у Сан-Франциско закрилася остання дільниця

Триває підрахунок голосів у США і Канаді.

У Сан-Франциско о шостій ранку за київським часом закрилася остання виборча дільниця на позачергових виборах до Верховної Ради.

Загалом у США чотири виборчі дільниці, де українці мали можливість проголосувати. На сайті Центральної виборчої комісії поки що немає результатів з жодної з них. Втім, результати по Чикаго оприлюднило видання української діаспори в Америці Uaposts.us.

Явка на цій виборчій дільниці була рекордно низькою – усього 9,4% (555 виборців). Більшість голосів українці Чикаго віддали "Європейській Солідарності" (163), на другому місці – "Голос" (153), на третьому – "Слуга народу" (87).

Згідно з даними ЦВК, вже відомі результати голосування на майже усіх закордонних дільницях. Після підрахунку 94,11% голосів перше місце займає "Слуга народу" (29,25%), потім – "Європейська Солідарність (28,79%) і "Голос" (18,87%).

Окрім дільниць у США, продовжується підрахунок голосів у Канаді. У решті закордонних дільниць вже усе підрахували.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Причиною їхнього проведення стало те, що на інавгурації президент України Володимир Зеленський заявив, що розпускає Раду XVIII скликання через формальну відсутність коаліції від 2016 року.

Згідно з даними головних екзитполів, на виборах перемогу здобула партія "Слуга народу". Вона набирає трохи більше 44%. Також до парламенту проходять "Опозиційна платформа – За життя" (понад 12%), "Європейська Солідарність" (понад 8%), "Батьківщина" (близько 7,5%) та "Голос" (близько 6%). На межі статистичної похибки перебуває також і партія "Сила і честь".

Відео Новий парламент: як розподіляться 225 депутатських місць за списками

Як достеменно виглядатиме оновлена парламентська зала, поки що говорити зарано. Адже хто займе крісла депутатів-мажоритарників, їх буде 199, до підрахунків ЦВК спрогнозувати майже неможливо. Загальнонаціональні екзитполи такого не з'ясовують. А от як розподіляться 225 депутатських місць за списком – далі в сюжеті.  

Новий парламент: як розподіляться 225 депутатських місць за списками

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції