В організм медика радіація потрапила через їжу.
В Архангельській області в медичній лабораторії обстежили 110 осіб, причетних до ліквідації наслідків вибуху в Неноксі.
Про це йдеться на сайті уряду Архангельської області.
Так, у лікарів, водіїв, пілотів та інших співробітників системи охорони здоров'я регіону фахівці перевіряли щитовидну залозу. Результати показали, що "радіоактивного забруднення одягу чи поверхні тіла не виявлено".
Разом з тим, влада підтвердила інформацію про виявлення цезію-137 в організмі одного з лікарів, який надавав допомогу постраждалим від вибуху у Севєродвінську. Зазначається, що до м'язових тканин медика речовина потрапила через продукти харчування.
"За висновками фахівців цезій-137 є продуктом розпаду радіонуклідів та має властивість накопичуватися в рибі, грибах, лишайниках, водоростях. З певною часткою ймовірності можна припустити, що до організму людини цей елемент потрапив через продукти, які він вживав у їжу", - йдеться в заяві.
8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".
Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.
Що саме думає світ про вибух в Архангельській області – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.
Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.
В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів – вона, зокрема, зачепила територію України.