Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після вибуху під Севєродвінськом в організмі медика, який лікував постраждалих, знайшли цезій-137. Влада наполягає, що він потрапив з їжею

В організм медика радіація потрапила через їжу.

В Архангельській області в медичній лабораторії обстежили 110 осіб, причетних до ліквідації наслідків вибуху в Неноксі.

Про це йдеться на сайті уряду Архангельської області.

Так, у лікарів, водіїв, пілотів та інших співробітників системи охорони здоров'я регіону фахівці перевіряли щитовидну залозу. Результати показали, що "радіоактивного забруднення одягу чи поверхні тіла не виявлено". 

Разом з тим, влада підтвердила інформацію про виявлення цезію-137 в організмі одного з лікарів, який надавав допомогу постраждалим від вибуху у Севєродвінську. Зазначається, що до м'язових тканин медика речовина потрапила через продукти харчування.

"За висновками фахівців цезій-137 є продуктом розпаду радіонуклідів та має властивість накопичуватися в рибі, грибах, лишайниках, водоростях. З певною часткою ймовірності можна припустити, що до організму людини цей елемент потрапив через продукти, які він вживав у їжу", - йдеться в заяві.

8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Що саме думає світ про вибух в Архангельській області – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

Офіційно це пояснюють технічним збоєм. Утім на Заході підозрюють, що росіяни намагаються щось приховати. Раніше ці станції збирали дані про радіацію та ділилися із організацією договору про заборону ядерних випробувань. Наразі заміри не передають станції на Чукотці, Алтаї, у Дубні та Кірові.  

Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. 

Відео Рівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

Двоє людей загинули, ще 15 поранені. "Грінпіс" заявляє про підвищення радіаційного фону в 20 разів, у Міноборони запевняють, що усе в межах норми. Частину Білого моря перекрили для цивільних кораблів, місцеві жителі певні, що до водойми потрапило щось небезпечне.  

Рівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

Залиште свій коментар

Вибір редакції