Вибух на військовій базі в Росії: частину моря перекрили, "Грінпіс" заявляє про перевищення радіації в 20 разів

Вибух на військовій базі в Росії: частину моря перекрили, "Грінпіс" заявляє про перевищення радіації в 20 разів

Вибух на військовій базі в Росії: частину моря перекрили, "Грінпіс" заявляє про перевищення радіації в 20 разів

Фото: Mash

Російська влада запевняє, що підвищення радіаційного фону було незначним і короткочасним.

Після вибуху на військовій базі (там могло затонути судно - носій ядерних ракет) у Білому морі в Архангельській області Росії влада запевняла, що короткочасно підвищився радіаційний фон. Проте згодом перекрили частину моря для цивільних.

Ще 2 серпня Міноборони Росії оприлюднило попередження про закриття "для ракетних пусків" частини акваторії Баренцевого моря в період від 7 до 10 серпня. Це навігаційне попередження поки не скасоване, пише "Фонтанка".

8 серпня стало відомо про вибух на військовій базі в Двінській затоці Білого моря. У Міноборони РФ уточнили, що пожежа виникла на військовому полігоні неподалік від селища Ненокса Архангельської області, загинули щонайменше двоє людей, ще шестеро отримали травми різних ступенів тяжкості. В оборонному відомстві уточнили, що під час випробування рідинної реактивної рухомої установки стався вибух, вона загорілася. ЗМІ повідомляли про 15 постраждалих через інцидент.

Міноборони РФ запевняло, що радіаційний фон перебуває в нормі. А влада сусіднього з вибухом Северодвінська (населення – 185 тисяч осіб, розташований за 30 км від Ніонокса) повідомила про підвищення радіаційного фону (цифри не називали) в місті опівдні 8 серпня, підкресливши, що пізніше він був знижений до стану норми.

Район у Двінській затоці Білого моря перекрили для вільного плавання на місяць. Таке рішення Адміністрації морських портів західної Арктики. Відповідний сигнал уже передали на всі кораблі та судна, що перебувають у Білому та Баренцевому морях.

"Район закрили військові. З якої причини - не знаю", - сказав начальник відділу забезпечення судноплавства Михайло Цвєтков.

Заступник капітана морського порту Архангельськ Сергій Козуб також повідомив, що акваторію закрили на вимогу Міністерства оборони.

Поранених із бази привозили в костюмах радіаційного захисту. Люди в костюмах радіаційного захисту вимірювали фон гелікоптера. Коли переконалися, що він не випромінює і все в нормі - приступили до вивантаження поранених. Про це пише Mash.

Фото: Mash

Військові експерти, яких опитала "Фонтанка", припускають, що судно - носій випробовуваної ракети з рідинним двигуном - могло затонути після того, як на борту стався вибух і пожежа. Компоненти ракетного палива, що потрапили у воду, можуть призвести до екологічної катастрофи в цьому регіоні.

Водночас "Грінпіс" навів дані Міністерства з надзвичайних ситуацій, згідно з якими рівень радіації в Сєвєродвінську підвищився в 20 разів вище норми. Екологічна група звернулася до відповідних російських органів з проханням встановити, наскільки підвищена радіація, чи є вона небезпекою для здоров'я людей і що насправді спричинило сплеск. Про це пише The New York Times.

Російські ЗМІ заявляють, що територія поблизу Ніонокса використовується для випробувань зброї, включаючи балістичні та крилаті ракети, які використовує російський військово-морський флот.

Майже добу гасили пожежу на складі боєприпасів у Красноярському краї Росії

Майже добу гасили пожежу на складі боєприпасів у Красноярському краї Росії

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація