Вибух у "Домодєдово" спланував 18-річний хлопець

Зараз організатор теракту дає свідчення, плаче і кличе маму, яка, разом із батьком, офіційно зреклася сина в мечеті.

Башир Хамхоєв
Комсомольская правда
Башир Хамхоєв
Лідера бойовиків Cунженського району Інгушетії Башира Хамхоєва, якого затримали вночі 2 лютого на території Інгушетії, звинувачують у плануванні теракту в "Домодєдово". Зараз його допитують, він часто плаче і кличе маму.

За однією з версій, саме Хамхоєв схилив Магомеда Євлоєва до переходу на бік бойовиків Доку Умарова і мав відношення до його психологічної підготовки до виконання теракту в "Домодєдово".

Терориста вдалося затримати випадково: його автомобіль потрапив у серйозне ДТП і водій отримав поранення. Коли міліціонери почали оглядати авто, були виявлені зброя і записна книжка з адресами і телефонами. Вивчивши дані записної книжки, фахівці спецслужб зрозуміли, що затриманий має безпосереднє відношення до теракту в аеропорту "Домодєдово". У "щоденнику" диверсанта були записані контактні дані, зашифровані імена учасників і організаторів теракту в столичному аеропорту. Завдяки записам з блокнота Хамхоєва слідчим вдалося відновити ланцюг подій, що призвели до трагедії 24 січня в аеропорту "Домодєдово".

Хамхоєв входив у коло наближених Умарова і був одним з його зв'язкових. Зараз з Хамхоєвим ведеться активна робота, результати якої, як сподіваються слідчі, дозволять встановити місце, де переховується Умаров.

Башир Хамхоєв народився в 1992 році і виріс в станиці Орджонікідзевська. Його батьки офіційно в центральній мечеті відреклися від сина. Мати терориста працює вчителем початкових класів у місцевій школі, батько - пенсіонер. У сім'ї виховуються ще двоє братів Башира.

Юнус-Бек Євкуров, коментуючи затримання Хамхоєва, сказав: "Ця дитина за той час, що була у розшуку, встигла убити 8 осіб. Я не кажу про інші обстріли з його участю. Зараз він дає свідчення, все розповідає, він плаче. Він кличе маму, яка його по телевізору сто разів благала повернутися додому. Його батьки відмовилися від нього, в мечеті заявили офіційно ".

Тим часом батько Башира Муса Хамхоєв заявив, що його син ніяк не міг організувати теракт у столиці: він ніколи не був у Москві, а по-російськи говорив настільки погано, що навіть не зміг здати в школі іспит. "Я вважаю, що його просто викрали, а потім змусили вступити в одну з бандгруп", - припустив Хамхоєв-старший.

Нагадаємо, жертвами вибуху в залі прильоту "Домодєдово" стали 36 людей, ще майже 200 отримали поранення. 7 лютого відповідальність за теракт узяв на себе лідер північнокавказьких бойовиків Доку Умаров. Він заявив, що це був акт помсти за злочини Росії на Кавказі і пообіцяв нові вибухи.

Читайте також:

"Сімейний теракт": стали відомі мотиви смертника, який підірвав "Домодєдово"

Доку Умаров взяв на себе відповідальність за теракт в "Домодєдово" (відео)

Спецслужби: вибухом у "Домодєдово" бандити відкрили новий сезон терактів

Ганна Яблонська, яка загинула в "Домодєдово", боялась польотів і мріяла про другу дитину

ВідеоМомент вибуху в "Домодєдово"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: