Вибухи в Бейруті: влада називає три версії трагедії, у місті розбирають руїни та стоїть страшенний сморід

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вибухи в Бейруті: влада називає три версії трагедії, у місті розбирають руїни та стоїть страшенний сморід

Associated Press

Наразі відомо про щонайменше 154 загиблих.

Скинута з літака бомба, халатність чи нещасний випадок: президент Лівану повідомив, що держава розглядає три основних версії вибухів, від яких здригнувся Бейрут у вівторок. 

Як живе місто пісял вибуху — у репортажі ТСН.19:30.

 Руїни, небачена спека і страшенний сморід – так зустрічає нас район Бейрута, де мешкала еліта міста.  Важко повірити, але кілька днів тому квартири в цих будинках біля порту коштували сотні тисяч доларів.     

Епіцентр вибуху був за зерносховищем. Саме воно врятувало пів Бейрута, затримавши удар, але хвиля пішла на будинки. Вже за кілька секунд щасливе заможне життя тисяч людей перетворилося на пекло на землі.

Поруч з будинками і в порту тривають рятувальні роботи. Команди рятувальників шукають живих під зерносховищем, але за останні 24 години знайдені лише неживі. Станом на зараз офіційна кількість загиблих – 154 людини.   

Чому ж стався вибух? Вибухонебезпечний нітрат амонію або аміачна селітра - це улюблена сировина терористів скрізь у всьому світі. Найгучніший теракт з використанням аміачної селітри стався в Оклахома-сіті у 1995 році. Тоді дві тони вибухівки забрали життя 168 людей. Утім, у Бейруті вибухової речовини було 2750 тонн. 

Кількість жертв вибухів у Бейруті зросла до 154 людей

Кількість жертв вибухів у Бейруті зросла до 154 людей

Наразі основна версія походження каже про те, що їх розвантажили з судна Rhosus, яке належало росіянину Ігорю Гречушкіну. За словами капітана, якого винайняв судновласник, він не знав, що доправив до Бейрута плавучу бомбу. Борис Прокошев, колишній капітан "Росус": "Якби я знав те, що я знаю зараз, я б ніколи не погодився командувати цим кораблем. Але я не знав про це".

Портова влада стверджує, що  кілька разів повідомляла урядові структури про те, що місто шість років поспіль фактично живе на бомбі. Але вантаж нітрату амонію продовжував лежати собі в припортових складах.

У місцевих соцмережах активно розкручується версія про нібито ракетний удар. Проте, люди, які втратили свої домівки, називають цю версію фейковою. У трагедії звинувачують владу. Недовіра до уряду підняла хвилю протестів. Поліція змушена була застосувати сльозогінний газ, аби зупинити спробу мітингарів, які увірватися до будівлі парламенту.

За попередніми підрахунками, загальні втрати ліванців оцінюються в 15 мільярдів доларів. До слова, все це відбувається  на фоні економічної кризи та прихованої інфляції.

Наступна публікація