Від Держдуми вимагають схвалити пакт Молотова-Ріббентропа

Депутати-комуністи вважають, що заяву слід прийняти ще до настання 65-ї річниці Перемоги, щоб перешкодити спробам фальсифікації історії.

пакт Молотова-Ріббентропа
Йоахім фон Ріббентроп, Йосип Сталін і В'ячеслав Молотов після підписання пакту
У Держдуму внесено проект заяви про визнання історичної доцільності радянсько-німецьких договорів 1939 року, відомих як пакт Молотова-Ріббентропа. Документ підготовлений членами фракції КПРФ Віктор Ілюхін, Сергієм Обуховим і Валерієм Рашкіним.

Депутати-комуністи вважають, що заяву слід прийняти ще до настання 65-ї річниці Перемоги, щоб перешкодити спробам фальсифікації історії з боку "низки західно-та східноєвропейських держав", що покладає відповідальність за розв'язання Другої світової війни в рівній мірі на фашистську Німеччину і на Радянський Союз.

Держдуму просять "підтвердити політичну оцінку" радянсько-німецьких договорів, яку їм дав у грудні 1989 року З'їзд народних депутатів СРСР. У проекті заяви наголошується, що секретні протоколи до цих угод, які описують схему розділу сфери впливу у Східній Європі, "реально відображали складну політичну та військову ситуацію того часу, відповідали національним інтересам і забезпечували безпеку країни в початковий період Другої світової війни".

Автори документа нагадують, що підписання секретних протоколів було поширеною практикою дипломатії того часу. Крім того, комуністи наголошують, що радянське керівництво діяло з міркувань національної безпеки в умовах початку Другої світової війни і відмови Великобританії і Франції від входження в антигітлерівську коаліцію з СРСР.

Нагадаємо, 23 серпня 1939 року був підписаний договір про ненапад між Радянським Союзом і Німеччиною, 1 вересня вторгненням Німеччини в Польщу почалася Друга світова війна, 17 вересня Радянський Союз почав військові дії проти Польщі на її східному кордоні, а 28 вересня СРСР і Німеччина підписали договір про дружбу і кордон.

Читайте також:

В Україні програно перший в історії суд про заперечення Голодомору

Рішення про визнання Сталіна винним у Голодоморі в Україні набуло чинності

Російська Держдума списала Голодомор в Україні на неврожай

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: