Від економічної блокади США Куба втратила 236 млрд доларів

Куба підрахувала збитки від економічної блокади Сполучених Штатів за 66 років і закликає скасувати ембарго.

Прямі збитки, заподіяні Кубі в результаті блокади США по грудень 2008 року, перевищують 96 мільярдів доларів. Ця цифра сягає 236,221 мільярда, якщо робити підрахунок за нинішньої вартості американської валюти.

Зокрема, в період з травня 2008 року по квітень 2009 року збиток, заподіяний сфері охорони здоров'я країни, склав 25 мільйонів доларів, - говориться в доповіді Куби "Необхідність припинення економічної, торгової та фінансової блокади Куби, введеної Сполученими Штатами Америки" по резолюції 63 / 7 Генеральної асамблеї ООН.

"Збитки, заподіяні Кубі блокадою, виключно жорстокою в цій сфері не тільки через його економічний вплив, але і особливо з огляду на страждання, заподіювані пацієнтам та їх рідним, і прямого впливу на здоров'я кубинського населення ", - наголошується в документі.

Як говориться в доповіді, в 2008 році кубинський підприємство "Алімпорт" зазнало збитків близько 154,9 мільйона, на які Куба могла б купити на американському ринку за середніми цінами цього року 339 тисяч тонн пшениці, чи 615 тисяч тонн кукурудзи, або 126 760 тонн курятини для більш ніж 11 мільйонів кубинців.

"У період між квітнем 2008 року і березнем 2009 року Агрохарчовий сектор, такий важливий для забезпечення продовольчої безпеки країни, зазнав внаслідок блокади збитків, які оцінюються в 121,8 мільйона доларів", - говориться в доповіді.

У документі також відзначається, що великий збиток нанесений і сфері транспорту Куби. У період з березня 2008 року по квітень 2009 року збитки в цьому секторі обчислюються в суму понад 357 мільйонів доларів.

Згідно з підрахунками Американської асоціації агенцій подорожей (ASTA), якби не заборона американського уряду, на Кубі в 2008 році могли б провести відпустку 1,75 мільйона американських туристів і учасників круїзів. Таким чином, "кубинська індустрія туризму в цей період не отримала дохід щонайменше на суму 1,12 мільярда доларів", - говориться в доповіді.

З погляду авторів доповіді, в світі "не існує подібної системи односторонніх санкцій, які здійснювалися б проти будь-якої іншої країни протягом такого тривалого періоду". "Тому Сполучені Штати повинні припинити її без подальшого зволікання і без будь-яких умов", - роблять висновок автори документа.

Торговельно-економічне ембарго, котре США ввели проти Куби в 1962 році, діє й досі. Нагадаємо, у вересні Сполучені Штати ще на рік подовжили торгове ембарго проти Куби. Таке рішення було ухвалене попри деяке потепління в американо-кубинських відносинах.

Читайте також:

Сполучені Штати подовжили ембарго проти Куби

Куба святкує день народження Фіделя Кастро

На Кубі дозволили вільно користуватися Інтернетом

Рауль Кастро вперше зустрівся з делегацією Конгресу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: