Від героя до вигнанця. Як і чому засновник Wikileaks опинився під арештом після семи років притулку в посольстві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ассанжа затримали у зв’язку із запитом США на екстрадицію.

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який 7 років переховувався у посольстві Еквадору в Лондоні, затримали правоохоронці Великої Британії у четвер, 11 квітня. Ассанжа затримали не лише через порушення умов запобіжного заходу, але й у зв’язку з запитом США на екстрадицію. Запит американський уряд направив ще 22 грудня 2017 року.

Цим подіям передувало скасування Еквадором притулку Ассанжа, згодом країна позбавила його й громадянства.

Міністерство юстиції США своєю чергою звинуватило засновника Wikileaks в змові з Челсі Меннінг з метою злому секретного урядового комп'ютера. Меннінг раніше була заарештована і звинувачена у витоці інформації з дипломатичним листуванням США, яке потрапила до WikiLeaks. Йдеться про події дев'ятирічної давнини - тоді Wikileaks оприлюднила низку секретної інформації, зокрема стосовно перебігу військових дій в Афганістані і вторгнення США до Іраку. Частина документів стосувалася розстрілу мирних жителів. Публікація свідчень, особливо відеоінформації, спровокувала міжнародний скандал.

Детальніше про те, як складалася доля Ассанжа від моменту витоку інформації 2010 року дивіться у нашій інтерактивній хроніці:

Залиште свій коментар

Вибір редакції