Від Каддафі втекли 120 військових на чолі з п'ятьма генералами

У МЗС Італії заявили, що дезертирство вісьмох генералів і офіцерів - результат "кропіткої, професійної та цілеспрямованої роботи" італійських спецслужб.

Вісім високопосадовців лівійських військових 30 травня заявили про перехід на бік повстанців, повідомляє Agence France-Presse. Серед них - п'ять генералів, два полковники і майор.

Військові оголосили про своє рішення під час прес-конференції в Римі. У МЗС Італії заявили, що дезертирство вісьмох генералів і офіцерів - результат "кропіткої, професійної та цілеспрямованої роботи" італійських спецслужб.

Учасники прес-конференції заявили, що в даний час боєздатність збройних сил Муаммара Каддафі перебуває на рівні 20% від штатного.

За їхніми словами, разом з ними дезертирували ще понад 110 лівійських військовослужбовців. Військові висловили надію, що найближчим часом їх приклад наслідують й інші.

Як заявив один з генералів-утікачів, війська Каддафі паралізовані ударами НАТО, а режим втратив можливість фінансувати армію. Він додав також, що в Тріполі склалася напружена ситуація із запасами продовольства і палива.

На закінчення офіцери заявили, що засуджують злочини Каддафі проти лівійського народу, назвавши дії уряду "геноцидом". Дезертири також звернулися до всіх офіцерів урядових військ із закликом перейти на бік революції.

Громадянська війна в Лівії почалася в лютому 2011 року, після того, як урядові війська взяли участь у силовому розгоні антиурядових демонстрацій. З 19 травня в Лівії проводиться санкціонована ООН міжнародна операція.

Читайте також:

"Велика вісімка": Муаммар Каддафі має піти

Британська розвідка: у Каддафі розвивається параноя, він ховається у лікарнях

Уряд Каддафі запропонував припинити війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: