Від президентів до олігархів: хто є хто в "українському скандалі" у США та як вони до нього причетні
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 4622

Конгрес навіть розпочав процедуру імпічменту президента США.

У середині вересня у США розгорівся серйозний політичний скандал після міжнародної розмови президента. До Конгресу надіслали скаргу щодо того, що Трамп порушив закон під час цього дзвінка.

Згодом з’ясувалось, що ця розмова була із президентом України Володимиром Зеленським. Білий дім навіть сенсаційно оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського, однак у Палаті представників США вже розпочали процедуру імпічмента президента.

За місяць навколо цього скандалу з’явилась чимала кількість відомих імен, відбулися перші гучні відставки та навіть арешти. ТСН.ua розповідає про основних фігурантів "українського скандалу" у США та яким чином вони до нього причетні.

скандал із дзвінком Трампа і Зеленського, інфографіка
ТСН.ua

Дональд Трамп – президент США. Через його розмову із українським президентом Володимиром Зеленським американський розвідник написав скаргу до Конгресу. На його думку, Трамп під час дзвінка тиснув на Зеленського з вимогою розпочати розслідування проти ексвіцепрезидента США Джо Байдена, який є його конкурентом на виборах. Таким чином, американський президент начебто порушив присягу та перевищив повноваження, використавши їх у власних цілях. У зв’язку з цим у Палаті представників США вже офіційно розпочали процес імпічменту Трампа.

Майк Пенс – віцепрезидент США. За даними ЗМІ, Пенса активно використовував Трамп для тиску на українську владу. Зокрема, йому наказали скасувати візит до Києва на інавгурацію Зеленського. Також саме Трамп зажадав, аби Пенс повідомив Зеленському про призупинення надання військової допомоги Україні. Один із найближчих помічників віцепрезидента був присутній під час скандальної розмови Трампа і Зеленського, а тому сам Пенс був детально ознайомленим із перебігом дзвінка.

Джо Байден – ексвіцепрезидент США, кандидат у президенти на виборах 2020 року. Саме Байдена вважають головним конкурентом Трампа на майбутніх президентських перегонах. На думку Трампа, Байден вчинив низку правопорушень в Україні, зокрема навіть домігся звільнення українського генпрокурора Шокіна та тиснув на нього, щоб він не розслідував справу Burisma, у якій начебто фігурує його син.

Гантер Байден – син Джо Байдена, юрист. Був членом наглядової ради Burisma Holdings у 2014-2019 роках. Засновником української газовидобувної групи є ексміністр екології України Микола Злочевський. Проти нього було порушено кримінальну справу в 2014 році через розкрадання державних надр та корупцію, яка здійснювалась на користь компанії Burisma. На думку опонентів Джо Байдена, участь Гантера у цій компанії була конфліктом інтересів через діяльність батька, який активно курував антикорупційну реформу в Україні.

Руді Джуліані – особистий адвокат Трампа, колишній мер Нью-Йорка. За вказівкою Трампа курував питання пошуку компромата на Байдена та активно цим займався. У зв’язку зі скандалом проти Джуліані порушили кримінальну справу через можливе порушення американського закону про лобізм. Зокрема, прокурори вивчають його спроби підірвати вплив колишньої послині США в Україні Марі Йованович. За даними ЗМІ, він навіть просив Держдеп видати американську візу колишньому українському генпрокурору Віктору Шокіну, аби він привіз "бруд на демократів".

Курт Волкер – колишній спецпредставник США щодо України. Був причетний до діяльності Джуліані в Україні, зокрема консультував українську владу, як правильно "виконувати" прохання Трампа. Подав у відставку після скандалу. Волкер уже свідчив у Конгресі стосовно цієї справи, під час чого розповідав про перемовини Джуліані та ексгенпрокурора України Юрія Луценка та про те, що Трамп не хотів бачитися і спілкуватися із Зеленським. Також у США оприлюднили його листування із послом США в ЄС Гордоном Сондлендом та повіреним у справах України Вільямом Тейлором щодо тиску на українську владу.  

Гордон Сондленд – посол США в ЄС. Брав активну участь у діяльності Джуліані в Україні щодо розслідування проти Байдена. Трамп заборонив йому свідчити у Конгресі щодо його імпічменту, однак адвокати посла повідомили, що він це зробить попри заборону. У своїх свідченнях він заявив, що Трамп особисто наказав американським дипломатам співпрацювати із Джуліані у питаннях "реформ та антикорупції". 

Вільям Тейлор - тимчасовий повірений у справах США в Україні. За його словами, Трамп вимагав від Зеленського заявити про початок розслідування справи проти компанії Burisma та ймовірного втручання України у вибори у США 2016 року в обмін на безпекову допомогу. 

Марі Йованович – колишня послиня США в Україні. Її відкликали з України в травні 2019 року. Йованович фігурувала у розмові Зеленського та Трампа, де обидва висловили своє негативне ставлення до неї. Вона вже дала свідчення у Конгресі, на яких розповіла про критику з боку Джуліані та те, що саме Трамп активно лобіював її звільнення. Також вона спростувала інформацію, що начебто передавала в ГПУ список людей, проти яких "не можна вести розслідування".

Ігор Фруман – американський бізнесмен, соратник Джуліані. Був заарештований 10 жовтня 2019 року в США. Він був присутній під час перемовин Джуліані із Луценком та Шокіним, а також активно допомагав йому шукати компромат на Байдена. Фруман також був серйозним донором передвиборчої кампанії Трампа.

Лев Парнас – американський бізнесмен, соратник Джуліані. Був заарештований 10 жовтня 2019 року в США. Разом із Фруманом займався пошуком компромату на Байдена на замовлення Джуліані. Також відомо, що Парнас співпрацював із українським олігархом Дмитром Фірташем, зокрема був перекладачем його адвокатів у США. Фрумана і Парнаса звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній, неправдивих заявах до Федеральної виборчої комісії та фальсифікації записів. Згідно з обвинувальним актом, Фруман і Парнас та їхні спільники залучали від російського донора мільйони доларів у політичну систему США, стверджуючи, що ці гроші належать їм. Окрім того, їх звинуватили у "прагненні політичного впливу не лише для просування власних фінансових інтересів, а і для просування політичних інтересів українця який домагався відставки посла США в Україні" Марі Йованович.

Девід Корреа – американський бізнесмен, соратник Парнаса та Фрумана. Був затриманий 16 жовтня 2019 року у рамках справи проти Парнаса та Фрумана.

Андрій Кукушкін – американський бізнесмен, соратник Парнаса та Фрумана. Був затриманий 12 жовтня 2019 року у рамках справи проти Парнаса та Фрумана. Водночас, проти Кукушкіна та Корреа немає звинувачень у просуванні інтересів українського урядового чиновника. 

Плейлист 40 відео Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Хронологія Ukrainegate

Володимир Зеленський – президент України. На думку демократів та американських ЗМІ, на нього тиснув Трамп під час розмови із метою порушити справу проти Байдена. Сам Зеленський зазначав, як свідчить стенограма, що новим генпрокурором буде "100% його людина". Водночас, під час пресмарафону він пояснив, що не це мав на увазі. Після скандалу неодноразово заявляв, що Україна не буде втручатися у внутрішні справи США, а розслідування може розпочати лише у разі офіційного запиту з боку Штатів та можливого створення спільної слідчої групи.

Андрій Єрмак – помічник президента України. Був фігурантом листувань між Джуліані, Волкером та Сондлендом. Наприкінці серпня 2019 року провів зустріч із Джуліані у Мадриді. За його словами, він розповідав адвокату Трампа про наміри української влади, заплановані реформи в країні для покращення відносин зі США. Водночас, за даними ЗМІ, Джуліані активно наполягав, щоб Україна порушила справу проти Байдена.

Віктор Шокін – український генпрокурор у 2015-2016 роках. Мав зустрічі із Джуліані щодо справи проти Burisma. Сам Джо Байден свого часу повідомляв, що домігся звільнення Шокіна з посади генпрокурора через його неефективність у боротьбі з корупцією. На думку критиків ексвіцепрезидента та самого Шокіна, Байден тиснув на українську владу для закриття справи проти Burisma.

Юрій Луценко – український генпрокурор у 2016-2019 роках. Неодноразово мав зустрічі із Джуліані, під час яких обговорював справу Burisma. Водночас, сам запевнив, що син Байдена не вчиняв в Україні жодних правопорушень. Окремо він також розповідав, що експослиня США в Україні Йованович начебто передавала йому список осіб, проти яких "не можна проводити розслідування".

Дмитро Фірташ – український олігарх. 2014 року його затримали у Відні через кримінальну справу у США щодо корупції. Наразі йому загрожує екстрадиція до Штатів, проти якої активно боряться адвокати Фірташа. За даними ЗМІ, захист олігарха надав Джуліані багато документів із компроматом на Байдена через, зокрема Парнаса та Фрумана, а також юридичну компанію DiGenova & Toensing, LLP, яка співпрацює і з Джуліані, і з Фірташем. До команди захисту Фірташа також нещодавно приєднався і Марк Коралло – один із представників захисту Трампа під час розслідування спецпрокурора Мюллера.

Микола Злочевський – ексміністр екології, український бізнесмен. Злочевського в Україні підозрюють у тому, що на посаді міністра він здійснив розкрадання державних надр і незаконно надавав дозволи своїй компанії Burisma для видобування газу. 2014 року для очищення репутації до Наглядової ради компанії було включено низку відомих осіб, зокрема сина Джо Байдена та експрезидента Польщі Александра Квасневського.

 

Залиште свій коментар