Від Росії вимагають мільйон євро за загибель десантника в Чечні

Мати десантника, який загинув у Чечні, подала позов до Страсбурзького суду з вимогою виплатити їй моральну компенсацію розміром 1 млн євро.

Європейський суд з прав людини
AFP
Європейський суд з прав людини
Мати одного з десантників, які загинули в битві під чеченським Улус-Керта в 2000 році, звернулася з безпрецедентним позовом до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі.

Діна Чугунова просить стягнути з Росії 1 млн євро в якості моральної та матеріальної компенсації.

Син Діни Чугунової, Вадим, був призваний до армії влітку 1999 року. На початку 2000 року у складі 6-ї роти 104-го парашутно-десантного полку 76-й псковської дивізії ВДВ його відправили до Чечні. 1 березня 2000 відбувся бій неподалік від селища Улус-Керт, в ході якого загинули 84 десантника. Вадим Чугунов був нагороджений орденом Мужності посмертно.

Матерям загиблих десантників держава заплатила приблизно по 700 тис. рублів. Проте Діна Чугунова заявляє, що держава не виплатила їй належну за законом "Про боротьбу з тероризмом" одну виплату одноразової допомоги в розмірі 100 тис. рублів. У той же час мати не висувала претензій раніше, так як дізналася про своє право на отримання виплати тільки в 2005 році.

Пам’ятник загиблим десантникам у битві в Улус-Керта. Фото desant.com.ua
Пам’ятник загиблим десантникам у битві в Улус-Керта. Фото desant.com.ua
Тоді ж Діна Чугунова звернулася в Міноборони РФ, але їй відмовилися платити. У 2008 році мати подала позов до Петроградського суду Санкт-Петербурга з заявою про стягнення компенсації з Міноборони у розмірі 100 тис. рублів. Суд також відмовив їй у праві на виплату, тому що до того часу старий закон втратив силу, а знову прийнятий закон "Про протидію тероризму", що передбачає виплату одноразової допомоги в розмірі 600 тис. руб., не має зворотної сили.

У заяві, поданій Чугуновою до Європейського суду з прав людини, говориться, що, на її думку, було порушено статтю 1 додатка N 2 конвенції: кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном, і ніхто не може бути позбавлений свого майна. За прикладом Діни Чугунової збираються вчинити кілька батьків, діти яких загинули у Чечні.

Зазначимо, що суд в Страсбурзі бере рекордну кількість скарг від росіян. Більшість звернень надходить від жителів Чечні. Так, наприкінці жовтня Росія програла у Страсбурзі три "чеченських справи" на 130 тис. євро.

Страсбург звинувачує Росію в невиконанні судових рішень, через що загрожує припинити членство країни в Раді Європи. У Росії ж пояснюють ігнорування рішень суду сумніви в об'єктивності ЄСПЛ.

Читайте також:

Страсбурзький суд визнав Росію винною ще за трьома позовами жителів Чечні

Страсбурзький суд зобов'язав Росію виплатити 7 тис. євро журналістам

Український зек виграв суд проти України в Євросуді

Опублікований список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: