Від циклону в Індії та Бангладеш постраждали мільйони людей

Зона руйнувань і затоплень, викликаних ураганним вітром та проливними дощами, складає в радіусі близько 300 кілометрів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Циклон в Індії та Бангладеш
AFP
Від циклону в Індії та Бангладеш постраждали мільйони людей
В Індії і Бангладеш продовжують знаходити тіла загиблих в результаті потужного циклону "Айла", що обрушився на ці країни на початку тижня. За останніми даними, в Бангладеш, одній з найбідніших держав світу, кількість жертв досягла 130 людей. Ще три мільйони постраждали - в основному це мешканці прибережних районів.

В індійському штаті Західна Бенгалія циклон забрав щонайменше 86 людських життів. В основному він зачепив південно-східну частину штату, що межує з Бангладеш і виходить до узбережжя Бенгальської затоки. Але він докотився і до околиць столиці Західної Бенгалії - 14-мільйонної Колкати (колишня Калькутта), де під руїнами будинків минулої ночі були виявлені тіла ще п'яти людей.

В деяких районах мегаполісу як і раніше немає електрики.

Зона масштабних руйнувань і затоплень, викликаних ураганним вітром, проливними дощами, проривом загороджувальних гребель і приливними хвилями, складає в радіусі близько 300 кілометрів. Одна з найсерйозніших проблем, з якими стикаються люди, що зараз потрапили в біду, - брак в охоплених повінню районах води, придатної для пиття.

Тисячі людей залишили зметені бурею і затоплені села і рятуються в сільських районах штату на острівцях суші, що залишилися, включаючи дорожні насипи, на дахах небагатьох уцілілих будівель. Для допомоги населенню влада залучила армійські підрозділи. Вертольотами доставляються вантажі з продовольством і предметами першої необхідності.

А в одному з найбільших мангрових лісів планети - національному парку Сундарбан, розташованому в дельті річок Ганг, Брахмапутра і Мегхна на кордоні двох країн, розгорнені пошуки рідкісних бенгальських тигрів. За даними ООН, у цьому лісі мешкають 650 особин - а це чверть від загального числа цих тварин на планеті.

Через циклон, що викликав бурхливі приливи, ліси частково опинилися затопленими солоною морською водою. В результаті тигри можуть бути позбавлені питної води. Є також побоювання, що частку їх могло забрати великими хвилями.

Читайте також:

Циклон накрив Індію та Бангладеш

Ураган "Айла" обрушився на Індію та Бангладеш: загинули півсотні людей"

Через сильні зливи в Австралії оголошено надзвичайний стан

Душанбе залило брудом і глиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: