Від військових навчань НАТО в Грузії відмовилися три країни

Про свою відмову повідомили Казахстан, Естонія та Латвія.

Протест проти НАТО
УНІАН
Казахстан, Естонія та Латвія ухвалили рішення відмовитися від навчань НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09, які пройдуть з 6 травня по 1 червня на території Грузії.

Латвія мотивувала це тим, що зараз "ситуація не така, щоб додатково посилати людей" для навчань. При цьому керівник бюро міністра оборони Айріс Ріквейліс підкреслив, що фінансова ситуація в країні не є причиною для відмови від участі в маневрах.

Казахстан і Естонія свої рішення поки не пояснили.

За даними Regnum, планувалося, що всього в навчаннях приймуть участь близько 1300 військовослужбовців з 19 країн НАТО і партнерів альянсу. НАТО обіцяє, що навчання проводитимуться без застосування зброї і військової техніки.

Як повідомляв ТСН.ua, Росія пригрозила розірвати відносини з НАТО, якщо Альянс проводитиме військові навчання на території Грузії. За словами постпреда Росії при НАТО Дмитра Рогозіна, "такого роду військові ігрища носять явно провокаційний характер". Він нагадав, що війні в Південній Осетії в серпні 2008 року також передували навчання НАТО. "Зараз ситуація повторюється з точністю на 100%", - заявив Рогозін.

Читайте також:

Росія погрожує відмовитися від співпраці з НАТО

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

НАТО перевіряє підготовку українських моряків

Богатирьова просить США підтримати Україну при вступі в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: