Від Європи до США: як масштабні пожежі роблять наш світ невпізнаваним
Associated Press

В Амазонії початок сезону пожеж був найгіршим за принаймні десятиріччя.

Через потужну спеку у багатьох куточках світу зайнялися масштабні пожежі - подекуди найсильніші за всю історію спостережень. Сезон пожеж у Каліфорнії в США вже побив рекорди. В інших місцях лісові пожежі знищують ліси, змушують сотні тисяч людей евакуюватися та залишати домівки, забруднюють повітря та залишають за собою мертве згарище.

Ось які куточки світу потерпали від вогняної стихії цього літа і просто зараз.

Франція

У серпні пожежі спалахнули на півдні Франції. Вогонь поширювався швидко через засуху та сильний вітер. З Марселя було евакуйовано 2700 осіб.

Пожежі у Франції, липень 2020
Associated Press
Лісові пожежі у Франції

Південна Африка

Вогонь, спричинений ураганним вітром, знищив автівки на Сигнал-Хілл у Кейптауні, популярному оглядовому майданчику.

Південна Африка, пожежа
Associated Press
Вогонь поблизу Кейптауна

Каліфорнія, США

Масштабні пожежі змусили евакуюватися людей у більшій частині штату. Щонайменше 33 людини загинуло в лісових пожежах, які охопили захід Сполучених Штатів. Десятки тисяч - евакуйовані, багато хто досі не знає, втратив він оселю, чи ні. Апокаліптичні види штату з багряним небом облітають соцмережі.

Небо у Каліфорнії, пожежі у США_1
Associated Press
Помаранчеве через пожежі небо у Сан-Франциско

Греція

У липні на півдні країни розгорілися пожежі. Лише на Пелопоннесі менш ніж за 24 години сталося 57 пожеж. Влада була змушена евакуювати п'ять житлових районів.

Пожежі у Греції, липень 2020
Пожежа біля містечка на півдні Греції

Португалія

Лісові пожежі зайнялися у центральній частині країни у липні. Пожежний загинув, борючись за порятунок Каштелу Бранко, який був зруйнований іншою пожежею 17 років тому.

Лісові пожежі в Португалії
Associated Press
Вогонь у центральній Португалії

Бразилія

В Амазонії початок сезону пожеж був найгіршим за принаймні десятиріччя: у перші 10 днів серпня було зареєстровано понад 10 136 займань. Вогонь шириться досі. Окрім цього, пожежі охопили найбільше в світі тропічне водно-болотне угіддя Пантанал. Там живуть тисячі різних видів рослин і тварин. Ситуація ускладнюється найсильнішою посухою в країні за останні 47 років, сильними вітрами і 40-градусною спекою.

Пожежі Бразилії
Associated Press
Мертвий алігатор у Пантаналі, де вирують пожежі

Залиште свій коментар