Від Заходу до Росії з "духовними скріпами": як багато сумлінних вірян у країнах Європи. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці за набожністю посіли 11 місце.

Європейці загалом менш релігійні, ніж люди в інших частинах світу. Але і в Європі спостерігаються в цьому значні відмінності від країни до країни, як показало нещодавнє опитування Pew Research Center в 34 країнах.

Перше місце за набожністю посіла Румунія з 54% дуже релігійних людей, а останнє – Естонія, серед мешканців якої їх лише 7%. Разом з цим, дослідники підрахували, що 31% українців – глибоко релігійні люди.

Релігія в Європі, релігійність, набожність, Інфографіка
ТСН.ua

Як зазначається, існує багато способів визначити, що означає бути релігійним. Під час цього аналізу дослідники розглядали чотири сторони релігійності: відвідування служби, частоту молитов, віру в Бога і власну оцінку важливості релігії в житті.

Дуже релігійними у дослідженні вважають люди, які суворо дотримуються хоча б двох пунктів, і при цьому не зазначили про низький рівень дотримання інших двох. Також такими вважаються люди, які відзначили низький рівень дотримання одного з пунктів (наприклад, зрідка відвідують служби або взагалі не роблять цього), але інших трьох активно дотримуються.

Як показало дослідження, серед мешканців Центральної та Східної Європи більше дуже релігійних людей, ніж у Західній. Наприклад, у Вірменії та Греції близько половини дорослих дуже релігійні. Водночас таких людей лише 1-10% у Данії, Швеції та Великій Британії.

Нагадаємо, Супрун розвінчала розповсюджений серед українців міф про те, що релігійні організації в медицині займаються лише освяченням приміщень. Вона розповіла, як саме релігійні організації співпрацюють з медзакладами.

ВідеоТисячі людей взяли участь у яскравому релігійному святі Індії

Залиште свій коментар

Вибір редакції