Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Відчуття повного божевілля". Експерт проаналізував послання Путіна до Федеральних зборів

Російський президент хвалився новою зброєю і водночас обіцяв боротися з бідністю.

Послання президента РФ Володимира Путіна до Федеральних зборів було незвичайним за формою і суперечливим.

Про це заявив Андрій Колесник, російський політолог, керівник програми "Російська внутрішня політика і політичні інститути" Московського Центру Карнегі в ефірі "Настоящего времени".

"Це схоже на тролінг західних партнерів і за формою, і за змістом. І це незвичайна форма послання, ці гігантські крани і слайдова презентація, та двогодинний (замість 45 хвилин) виступ, схоже справді на оголошення акцентів на наступні шість років", - прокоментував він виступ Путіна.

На думку Колесника, демонстрація нової зброї РФ і заплановані витрати на подолання бідності суперечать один одному.

"Що стосується гонки озброєнь, то це безумовно створює дуже високі ризики, і відчуття повного божевілля приходило не один раз під час нескінченної демонстрації бойових можливостей. Зрозуміло, що брязкання зброєю – ознака слабкості, ознака того, що немає коштів мобілізації домашньої аудиторії перед виборами. Іноземні журналісти часто запитують, що ще придумає Путін, щоб мобілізувати підтримку населення. Крим він вже взяв. З Донбасом в нього не дуже вийшло. Куди він ще піде? Він залишиться в своїх межах, а буде просто брязкати своїм зброєю в дусі середини ХХ століття?", - зазначив експерт.

патріарх Кирило, медведєв
Reuters
Глава РПЦ Кирил і прем'єр РФ Дмитро Медведєв

Він також підкреслив, що гонка озброєння продемонструвала, куди йдуть податки росіян.

"Те, що наша еліта аплодувала і вставала під час демонстрації цих самих машинок, які показували на екрані, у нас еліта, можна назвати, ще й розумово відстала. Тому що якщо ми збираємося воювати, будемо знищені самі. Це колективне масове самогубство на манежі", - заявив Колесник.

"Як в'яжеться перша частина виступу, де також закладені гігантські витрати на подолання бідності, відновлення з руїн охорони здоров'я, що заважало цій людині протягом 18 років зайнятися цим? Які ці військові витрати поєднуються з цим? Аж ніяк. Або ви робите бюджетний маневр від війни до людського капіталу, або не буде нічого. У нас буде напівнульове зростання, відсутність конкуренції, податкова база також слабенька. Разюче суперечливий виступ, який суперечить всьому й у всьому", - додав він.

Нагадаємо, Путін під час послання до Федеральних зборів заявив про наявність у РФ гіперзвукової зброї. Також він сказав, що Росія зробила технологічний прорив, створивши ядерний ракетний комплекс для нейтралізації загроз військового потенціалу США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції