Почувався "обдуреним владою" та подивився серіал "Чорнобиль": у Казахстані ліквідатор скоїв самогубство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чоловік більше 20 років чекав на квартиру від держави, але так її і не отримав.

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Нагашібай Жусупов з казахського міста Актобе вистрибнув з п'ятого поверху. Незадовго до смерті він подивився серіал "Чорнобиль", який HBO випустив у травні. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Чоловік укоротив собі віку ще в кінці червня, але відомо про це стало тільки зараз. За словами 25-річної доньки загиблого Гаухар, самогубство сталося після того, як Жусупов подивився серіал. Чоловік дивився серіал "зі сльозами на очах", тому що побачене у "Чорнобилі" викликало важкі спогади.

Нагашібай Жусупов, ліквідатор чорнобиля
East2WeatNews

Друзі вважають, що він наклав на себе руки, бо почувався знехтуваним владою, незважаючи на те, що після вибуху 1986 року він був ліквідатором реактору № 4 у Чорнобилі, а потім працював на радянському ядерному полігоні в Семипалатинську.

Багато чорнобильців отримали житло і отримували великі пенсії від урядів країн колишнього Радянського Союзу України, Росії, Білорусі та Казахстану, але Жусупов почувався "обдуреним", кажуть друзі.

Своєю чергою, місцеве видання "Актобе Таймс" взяло коментар у голови громадської організації "Інваліди Чорнобиля Актюбінської області" Бакітжана Сатова.

За його словами, Жусупов був одним з перших солдат-запасників, мобілізованих в якості ліквідаторів. Він працював безпосередньо в четвертому блоці ЧАЕС, поряд з охопленим полум'ям реактором.

Після аварії він довгі роки безуспішно намагався отримати квартиру від держави. Від 1997 року він з дружиною і дітьми проживав в кімнаті гуртожитку, простояв більше 10 років у черзі на отримання окремої житлоплощі. "Потім з'ясувалося, що його звідти "прибрали". Він судився, щоб відновитися в черзі на квартиру. Востаннє я бачив його, він шкодував, що так і не може домогтися розширення", - вважає Сатов.

Глава громадської організації додав, що ліквідатор все життя страждав від сильних головних болів.

"Я вважаю, що він зістрибнув з висоти від відчаю, оскільки багато років він не міг отримати житло. Зараз в області живе 244 ліквідатори аварії в Чорнобилі, всі ми інваліди. Колись нас було понад 2 тисячі осіб. Близько 20 ліквідаторів досі стоять в черзі на житло. Я буду піднімати питання перед акіматом, щоб вдова Нагашібая все-таки отримала квартиру", - додав він.

Трохи більше місяця тому Нагашібай Жусупов давав інтерв'ю газеті "Актобе Таймс" на мітингу пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

"Нам ніхто не говорив, навіщо нас закликають. Я працював у той час трактористом. Після Чорнобиля здоров'я сильно похитнулося. Я ж ще служив на Семипалатинському полігоні. Буває, йду вулицею і раптом впаду. Добре, що дружина поруч", - згадував тоді ліквідатор аварії рік відправки до Чорнобиля.

Нагадаємо, серіал телеканалу HBO Чорнобиль, про катастрофу на радянській атомній електростанції, який з'явився на екранах у травні цього року, визнаний найпопулярнішим в історії ТБ-шоу. Чорнобиль очолив топ 250 популярних за всі часи серіалів. Він отримав оцінку 9,6 бала з 10 можливих.

Відео Американський серіал "Чорнобиль" став найкращою програмою червня на українському телебаченні

Учора відбулась прем'єра стрічки на телеканалі "1+1". В ефір вийшли перші дві серії. Друга зібрала біля екрану на чверть більше глядачів, ніж перша. І загалом їх подивились близько 5 мільйонів людей. А на сайті ТСН.ua можна прочитати ексклюзивне інтерв'ю з продюсером та сценаристом серіалу - Крейгом Мезіним.  

Американський серіал "Чорнобиль" став найкращою програмою червня на українському телебаченні

Залиште свій коментар

Вибір редакції