Відкласти дедлайн: Трамп може відтермінувати впровадження нових мит на імпорт китайських товарів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У США і Китаю буде більше часу для переговорів.

Президент США Дональд Трамп не виключає можливості відкладення збільшення мит на імпорт товарів із Китаю ще на 60 діб.

Про це інформує Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Таке відтермінування дедлайну потрібне для того, щоб США та Китай остаточно зупинили «торговельну війну» і в сторін буде більше часу для переговорів.

Спочатку китайці пропонували відтермінування на 90 днів, але американці не пристали на цю пропозицію.

Нагадаємо, що раніше довіреність про тримісячну відстрочку введення США 25-відсотковою мита була досягнута на зустрічі Трампа і Сі Цзіньпіна на полях аргентинського саміту G20.

Як повідомляють ЗМІ з посиланнями на джерела в Білому домі, Китай запропонував провести зустріч лідерів двох країн у китайській острівної провінції Хайнань після зустрічі Д. Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином в кінці лютого. Трамп розглядає можливість запросити на китайського керівника в свою резиденцію у Флориді.

Торговельний представник США Роберт Лайтхайзер заявив журналістам: "Якщо мої оцінки вірні, ми досягли прогресу".

1 березня залишається крайнім терміном для досягнення угоди, однак сказав, що остаточне рішення про підвищення мита на товари з Китаю буде прийнято Трампом.

Як повідомлялося, Сі Цзіньпін і Дональд Трамп домовилися про те, що США не будуть з 1 січня 2019 року піднімати ввізні мита на китайські товари з 10% до 25%, про що раніше оголошував Вашингтон.

Одночасно сторони повинні допомогою переговорів у тримісячний термін прийти до конкретної угоди. Якщо за 90 днів сторони не зможуть укласти таку угоду, то 25-процентні мита на імпортовані США з Китаю товари вартістю $ 200 млрд вступлять в силу.

Раніше в Китаї звинуватили США у "торговому буллинге" і в тому, що це змушує інші країни підлаштовуватися під позицію Штатів за введення проти них нових мит. Однак у Пекіні також і запевнили, що в будь-який момент готові сісти за стіл переговорів з приводу торговельних угод, якщо вони "будуть ґрунтуватися на взаємній повазі і рівності".

Крім торгової війни США планували розгорнути на рівні адміністрації широкий наступ на Китай, звинувативши його у ворожій діяльності проти американських компаній, викрадення інтелектуальної власності, кібератаці і втручання у вибори.

Залиште свій коментар

Вибір редакції