Відкрилася осіння сесія ПАРЄ

У Страсбурзі відкривається сесія ПАРЄ, на якій розглянуть питання розміщення ПРО в Європі та виконання членами Ради Європи зобов'язань перед Страсбурзьким судом.

ПАРЄ (Фото: forumcanadaeurope.wordpress.com)
"Порядок денний роботи сесії буде затверджений у другій половині дня в понеділок (Фото: forumcanadaeurope.wordpress.com)
У центрі уваги осінньої сесії ПАРЄ, що відкривається у Страсбурзі в понеділок, будуть лани США розмістити національну ПРО в Східній Європі, виконання країнами-членами Ради Європи зобов'язань перед Страсбурзьким судом, а також вперше в історії Парламентської Асамблеї Ради Європи виступ перед парламентаріями Патріарха Московського і всія Русі Алексія Другого.

У перший же день роботи ПАРЄ відмовилася від ініційованого російською стороною обговорення планів США розмістити елементи своєї ПРО в Польщі і Чехії, проти яких різко виступає Росія.

"Дебати по політичних наслідках розміщення американської ПРО в Східній Європі анульовані," - сказала прес-секретар голови ПАРЄ Мікаелла Каталано.

Дебати мали пройти у четвер в терміновому порядку.

Глава ПАРЄ Рене ван дер Лінден
news.yahoo.com
Глава ПАРЄ Рене ван дер Лінден виступає за те, щоб 14-й протокол до Європейської конвенції з прав людини, що регламентує реформу Страсбурзького суду, набув чинності
На сесії розглянуть доповідь кіпрського парламентарія Хрістоса Пургурідіса, присвячену виконанню зобов'язань країн-членів Ради Європи перед Страсбурзьким судом з прав людини.

Планується, що ПАРЄ розгляне доповідь у вівторок у другій половині дня. Автор доповіді пропонує комісару Ради Європи з прав людини Томасу Хаммарбергу контролювати виконання країнами-членами Ради розпоряджень Страсбурзького суду. Про те, як саме комісар повинен здійснювати цей контроль, у документі не сказано.

У доповіді Пургурідіса міститься критика на адресу Росії у зв'язку з тим, що в РФ, на думку доповідача, "здійснюють тиск на адвокатів і представників неурядових організацій, які захищають жертв порушень прав людини". Депутат заявляє також, що власті чинять тиск на жителів Північного Кавказу, які хочуть звернутися до Страсбурзького суду у зв'язку з порушенням прав людини.

Глава ПАРЄ Рене ван дер Лінден виступає за те, щоб 14-й протокол до Європейської конвенції з прав людини, що регламентує реформу Страсбурзького суду, набув чинності.

"Ми не можемо ефективно використовувати міри (Суд) для захисту прав людини, оскільки йдеться про 100 мільйонів євро понад ту суму, яку бюджет передбачив для роботи суду. А без ратифікації протоколу фінансування неможливе," - сказав він на прес-конференції в Страсбурзі.

"Протокол потрібно ратифікувати, щоб він вступив у силу," - відзначив Лінден.

Крім указаних тем на сесії ПАРЄ обговорять і гуманітарну кризу в Дарфурі, а також є наміри розглянути доповідь по бюджету Ради Європи та діяльності комісара Ради з прав людини Томаса Хаммарберга.

Голова ПАРЄ Рене ван дер Лінден уже підтвердив, що на засіданні бюро ПАРЄ у п'ятницю буде розглянуте питання про підготовку доповіді про смерть прем'єр-міністра Грузії Зураба Жванії.

"Це питання розглядатиметься у п'ятницю на бюро," - сказав він на прес-конференції у понеділок.

ПАРЄ має намір в ході осінньої сесії розглянути також ситуацію у М'янмі, де з кінця серпня тривають масові протести.

"Ми стурбовані розвитком ситуації у М'янмі та засуджуємо застосування сили відносно мирних громадян," – сказав Рене ван дер Лінден.

За його словами, ситуація в цій країні буде в центрі уваги майбутнього виступу глави Азіатської парламентської Асамблеї Голомалі Хадада Аделья, наміченого на четвер.

Центральною подією майбутньої сесії спостерігачі називають годинний виступ перед європарламентарями Патріарха Московського і всія Русі Алексія Другого, який, за даними РІА Новости, виступить у вівторок опівдні. Спочатку глава Російської православної церкви звернеться до ПАРЄ з невеликою мовою, потім відповість на питання парламентаріїв.

Сесія триватиме до 5 жовтня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: