Відкрити вогонь: у РФ хочуть отримати дозвіл збивати цивільні літаки-порушники

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Але поки постанова російського уряду від 1994 року забороняє збивати літаки-порушники державного кордону, якщо відомо, що на борту є пасажири.

Міноборони РФ підготувало проект постанови, який повинний дозволити збивати цивільні літаки, які порушили кордон Росії.

Про це пише газета «Известия».

Так, згідно з законом «Про протидію тероризму», військові можуть збивати в повітряному просторі Росії захоплені терористами пасажирські літаки, які не підкоряються вимогам влади.

Але постанова уряду від 1994 року забороняє збивати літаки-порушники державного кордону, якщо відомо, що на борту є пасажири.

А розроблений Міноборони РФ проект постанови дозволяє відкривати вогонь по літаках-порушниках.

Відкрити вогонь по порушнику можна, якщо є загроза екологічної катастрофи, масової загибелі людей або знищення стратегічних об'єктів при навмисній аварії повітряного судна.

Поки документ ще проходить міжвідомчі узгодження. У ньому буде розписаний порядок дій при виявленні літака-порушника.

Підвищена готовність буде оголошуватись, якщо потенційний порушник наблизиться до держкордону на відстань 50 км і менше (для Східного військового округу — на 100 км, для прикордонної приморської смуги — 150 км).

Наприклад, якщо літак не реагує на кілька попереджень, у тому числі на відкриття попереджувального вогню, військові зіб'ють його за допомогою ракет та артилерії.

Якщо кордон порушує російське повітряне судно, захоплене терористами, його будуть примушувати до посадки. Але якщо на борту не буде заручників, то по ньому буде застосовуватися на поразку зброя і бойова техніка.

У Раді Федерації РФ відзначили, що подібна практика існує у багатьох державах. Очікується, що захід дозволить виключити теракти і катастрофи, а також звести до мінімуму число можливих постраждалих.

Відео У Bellingcat опублікували новий знімок російської установки "Бук", з якої найімовірніше збили літак МН17

У Мінтрансі і МВС РФ, які значаться співвиконавцями документу, на прохання прокоментувати законопроект відповіли, що його розробником є Міноборони. Мінпромторг на момент публікації не зміг надати відповідь на запит «Известий». Джерело у військовому відомстві підтвердило розробку документа.

Нагадаємо, 24 травня 2018 спільна розслідувальна група (JIT), яка займається розслідуванням збиття малайзійського Boeing над Донбасом 17 липня 2014 року, представила проміжні результати своєї роботи. На цей раз слідчі встановили, що ЗРК "Бук", з якого був безпосередньо збитий Boeing, відноситься до 53-ї зенітно-ракетної бригади російських ЗС , яка дислокується в Курську.

У свою чергу, група незалежних розслідувачів Bellingcat встановила особу офіцера ГРУ Росії, який причетний до знищення МН17. Це Олег Володимирович Іванніков з позивним "Оріон". Зокрема він здійснював нагляд за постачанням і транспортуванням озброєння на окуповані українські території. Він виконував ці ж функції і під час падіння MH17.

Залиште свій коментар

Вибір редакції