Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На будинках Кайяри відтепер майоріють іракські стяги.

На півночі Іраку урядова армія за підтримки власної авіації "пробила" шлях до осередку терористів — до міста Мосула.

Рада північної провінції Найнава повідомила у середу, 24 серпня, про повне звільнення урядовою армією прилеглого до Мосула міста Кайяра, штурм якого почався близько тижня тому, передають Iraqi News.

Факт звільнення міста підтвердив на своїй сторінці в Twitter і Бретт МакҐарк, американський представник коаліції з протидії терористам.Щойно армія звільнила Кайяру від ісламістів — на будинках міста підняли іракські прапори.

"Саперні підрозділи вже почали демонтувати саморобні вибухові пристрої з доріг і розміновувати будинки", — повідомив член ради Найнави Хоссем Ель Дін Аль Аббар.

Також Аббар додав, що під час операції звільнення Кайяри в місті перебувало 25 тисяч цивільних громадян.

"Операція завершилася смертельною поразкою десятків терористів ІД", — уточнив іракський посадовець.

Загиблих у ході сутичок бойовиків ІД поховають за межами Кайяри в центральному Іраку, повідомили в урядовій армії.

Мапа Мосула 2
Google Maps
Відтепер шлях до Мосула, останнього найбільшого осередку ІД в Іраку, — відкритий

Нагадаємо, масштабна операція зі звільнення міста від бойовиків ІД почалася ще наприкінці березня нинішнього року. Її ініціювала влада Іраку й наказала своїм збройним силам розпочати атакування. Стратегічне місто обіцяють звільнити до кінця цього року. 

Своєю чергою, сили курдського державного утворення розпочали наступ на захоплений ісламістами Мосул у неділю, 14 серпня.

Власне штурм околиць Мосула активізувався 15 серпня. Сили курдів "Пешмерґа" просунулися на сході від осередку бойовиків, а збройні сили Іраку почали підступати з півдня. Тоді ж сталися перші сутички армії Іраку з ісламістами в передмісті Кайяри.

Залиште свій коментар

Вибір редакції